Нагороду отримали у всіх номінаціях, крім літератури. Письменник Василь Шкляр попросив Главу держави перенести вручення йому нагороди за роман "Залишенець". На Банковій прислухалися.

Вчинок Василя Шкляра - справа принципу. Письменник пояснює: допоки у владних коридорах чутиме поступ міністра освіти та науки, молоді та спорту Дмитра Табачника - приймати престижну премію не буде.

“Дмитро Табачник втілив в собі всю українофобію. Я знайшов час і місце як письменник, тому що багато хто про це заявляє, але того не чують і я відчув, що саме в цей момент на мене подивляться, коли людина виходить на гору, її там видніше, я заявив про цю свою позицію”, - каже письменник Василь Шкляр.

Винуватець митецького скандалу - Дмитро Табачник - власної провини у рішенні письменника не бачить.

“Я з ним знайомий особисто. Чому він висловлює претензії - я не знаю. Мене це не цікавить. Кожна людина має право на свою позицію”, - каже міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Позбавити письменника Шевченківської премії ніхто не збирається, кажуть у Президентській канцелярії. Мовляв, отримає її, “коли прийде час”. В митецькому колі рішенням Василя Шкляра хоча й шоковані, однак вірять в те, що нагорода знайде свого героя.

До слова, Шевченківська премія є найпрестижнішою творчою відзнакою за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. З моменту її заснування - 1962 року, нею відзначено понад півтисячі осіб.