На його думку, "білоруси не дозріли для того, щоб голосувати за жінку". Таку заяву він зробив під час спілкування з працівниками Мінського тракторного заводу, повідомляє агентство "Белта".

Цікаво Сексизм від політиків: кого в Україні "ловили" на недоречних словах про жінок

За словами президента Білорусі, згідно з Конституцією країни президент має сильну владу. Водночас він чомусь згадав, як приклад президентку Литви Далю Ґрібаускайте.

У нас – не Литва. Там президентка Даля Ґрібаускайте – прийшла, усміхнулася, посиділа та й пішла. Ні за що не відповідає, бо там парламентська республіка. У нас – ні. Президентом буде мужик, я в цьому абсолютно переконаний,
– наголосив Лукашенко.

Що Лукашенко говорив про жінок в політиці раніше

  • Президент Білорусі й раніше допускав сексистські заяви щодо жінок у білоруській політиці.
  • Зокрема, в 2015 році під час виборів Лукашенко, говорячи про своїх опонентів, некрасиво висловився про першу в Білорусі жінку-кандидата на посаду голови держави Тетяну Короткевич.
  • Він тоді сказав, що в президента Білорусі чимало повноважень – від безпеки до економіки, які "людина в спідниці, напевно, не зможе виконувати".

Що відомо про президентські вибори в Білорусі? Проведення чергових президентських виборів у Білорусі заплановане на 9 серпня 2020 року. Олександр Лукашенко, який незмінно керує Білоруссю з 1994 року, заявив про намір балотуватися знову. Обмеження на кількість президентських термінів у країні свого часу скасували за його ініціативи. /

Водночас серед потенційних кандидатів у президенти Білорусі є чотири жінки.

Як у Білорусі протестують проти висунення Лукашенка на шостий президентський термін – читайте за посиланням.