Офіційно у Придністров'ї перебуває приблизно 1 700 російських військових. Однак реальна чисельність контингенту невідома.

Важливо Зеленський переночував на Донбасі та відвідав місця, де загинули українські бійці

Російська техніка у Придністров'ї

На відео, оприлюдненому у соцмережах, видно як декілька російських БТРів їдуть у невідомому напрямку. Переміщення російської військової техніки зафіксували у районі аеродрому Тирасполь. Це – лише за 13 кілометрів від кордону з Україною.

Це – залишки 14 армії, яка перебувала там після розпаду СРСР. У 1992 році російські військові виступили на стороні придністровських сепаратистів і домоглися відділення цієї території від Республіки Молдова,
– зазначили у телеграм-каналі NEXTA Live.

Чому це небезпечно

Попри малу площу, населення та загальну економічну неспроможність, Придністров'я займає важливе стратегічне положення, розтягнувшись вузькою смугою в 10 – 15 кілометрів уздовж молдавсько-українського кордону. Це ідеальний плацдарм для несподіваного наступу в тили української армії.

Позиція Міноборони Росії

У Міноборони Росії заявили, що російські військовослужбовці в Придністров'ї влаштували навчання. Під час них російські військові відпрацьовували наступ та оборону, а також практикували ведення бою вночі.

Росія "брязкає" зброєю на кордоні з Україною

  • Ситуація на Донбасі почала загострюватися ще з кінця березня. Тоді українська розвідка зафіксувала, як Росія стягує зброю до окупованого Криму.
  • За даними ЗСУ, Росія нарощує свою присутність у Воронезькій, Ростовській та Брянській областях. Усі ці регіони межують з Україною.
  • Паралельно із цим пропагандистська машина Кремля знову запрацювала на повну. Російські ЗМІ звинувачують Україну в обстрілах окупованих територій.


Розташування угруповань Росія вздовж держкордону України / Інфографіка 24 каналу