Тому Пригожин запустив активну рекламу серед мешканців тимчасово окупованого Мелітополя. Тим, хто поповнить ряди найманців, обіцяють 250 тисяч рублів зарплати і повий соцпакет. Хоча, найімовірніше, мова йде тільки про пакет.
Цікаво У Молдову на тлі протестів намагався заїхати найманець "Вагнера"
"Кадрові" проблеми Пригожина
За час вербування ув'язнених Пригожину вдалося зібрати близько 50 000 найманців, яких відправили на штурм Бахмута. Однак тепер "кухар Путіна" позбавлений цього привілею і не може поповнювати втрати іншими ув'язненими. Їх тепер вербують в інші приватні військові компанії.
Однак у боротьбі за вплив у Росії Пригожин, вочевидь, не збирається відступати, тому вирішив шукати інші шляхи для поповнення рядів "вагнерівців". У рекламі, яка активно поширюється в телеграм-каналах Мелітополя, створених окупантами та колаборантами, місцевим мешканцям пропонують "влаштувати на роботу" і взяти участь "в остаточному захопленні" Бахмута, щоб "вписати своє ім'я в історію".
Для заохочення, автори цього "шедевру" почали розповідати про серйозність організації ПВК "Вагнера", яка має своєї представництва в 39 містах (до слова, в тимчасово окупованому Криму – жодного). Крім того, охочим обіцяють зарплату 250 тисяч рублів та повний соцпакет. Однак з урахуванням того, як Пригожин використовує живу силу для наступу на Бахмут, то до першої зарплати в найманців шанси дожити дуже скромні, тому зі всього обіцяного найбільш можливим є отримання звичайного пакета.
Чому Пригожин більше не вербує в'язнів і яка причина "снарядного голоду"
Напередодні "кухар Путіна" заявив, що більше не вербуватиме ув'язнених в ряди ПВК "Вагнера" без пояснення причин. Зеки були основною силою Пригожина, адже за участь у бойових діях їм обіцяли помилування, що дуже приваблювало засуджених на великі терміни.
Крім того, сам Пригожин і його посіпаки скаржаться на "снарядний голод" – російське міноборони не надає їм боєприпасів та техніки так, як це було раніше.
Видання The Wall Street Journal з посиланням на наближених до Кремля осіб повідомило, що причиною цього стало прохання оточення Путіна "приборкати" Пригожина. Причин декілька – вплив "кухаря" зростав, він гостро критикує міністра оборони Шойгу, очільника генштабу Герасимова і загалом військове керівництво, а гіпотетичне захоплення Бахмута тільки б посилило його вплив і загострило конфлікт з командуванням.
Тобто Пригожину перекрили шляхи для поповнення втрат "Вагнера" і не видають зброї. Наступ на Бахмут у Росії перетворюється і на внутрішні чвари за те, хто має "захоплювати" місто. Вочевидь шойгу та Герасимов не хочуть, щоб це зробили "вагнерівці".
До слова, вони й не зроблять цього. За словами речника Східного угруповання військ Сергія Череватого, українські воїни у боях на Донеччині знищили більшість найманців "Вагнера".