Прикордонники, які зараз на "Азовсталі" навіть попри усю складність ситуацію стараються не втрачати оптимізму та знаходять час для посмішки. Їжу готують із того, що залишилося в запасах.

Зауважте Світ не зовсім усвідомлює, що там – геноцид, – Жорін про захисників "Азовсталі"

Побут прикордонників на "Азовсталі"

Українські герої намагаються забезпечити харчування та безперебійний зв'язок. Оскільки запаси харчів не такі вже й великі, готувати їжу доводиться з того, що є. Наприклад "млинці" з борошна, солі та води.

Однак наші воїни не падають духом та вірять у перемогу нашої держави навіть у такий скрутний час.

У надскладних умовах прикордонники на Азовсталі разом з іншими оборонцями продовжують захищати Маріуполь. Попри все, тут знаходять час для посмішки. А ще є необхідні справи – забезпечити харчування, налаштувати зв'язок,
– так описали відео в Держприкордонслужбі.

Побут прикордонників на "Азовсталі": дивіться відео

Що відбувається на "Азовсталі"

  • Українські герої зараз перебувають на заводі "Азовсталь" у Маріуполі в оточенні російських окупантів. З 30 квітня почався процес евакуації цивільних, які переховувалися на території заводу.
  • Після його завершення окупанти продовжили атаки заводу. Росіяни застосовують авіацію, артилерію та інше озброєння.
  • Зараз українська влада веде переговори про евакуацію з території заводу поранених бійців та медиків. За словами міністерки реінтеграції Ірини Верещук, таких на заводі 60 осіб.
  • Для українських воїнів, які перебувають зараз на заводі, пропонують процедуру екстракції. В Україна навіть створили петицію до ООН та генсека Антоніу Гутерреша з проханням про застосування цієї процедури для захисників Маріуполя.
  • Ця процедура передбачає вивезення третьою державою військових на свою територію. До завершення бойових дій вони не можуть повертатися на фронт.
  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган уже пропонував Путіну вивезення захисників Маріуполя на територію Туреччини, однак очільник Кремля відмовився. Мовляв, наші герої "повинні здатися в полон".
  • Попри складну ситуацію, наші воїни не лише дають відсіч ворогу, але й завдають росіянам значних втрат. Захисники Маріуполя ліквідували майже 6 тисяч окупантів та понищили чимало ворожої техніки.

Цікаво – зведення Генштабу про актуальну ситуацію на фронті: дивіться відео