Про це 24 каналу розповів правозахисник, співзасновник Інституту стратегічних досліджень й безпеки Павло Лисянський. За його словами, на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини триває тотальна мобілізація.

Важливо Як українцям не стати "гарматним м'ясом" у лавах окупантів Донбасу

Кого мобілізують окупанти

Окупанти хапають усіх місцевих чоловіків, незалежно від віку та сфери занять, а також їхніх поглядів.

"Вони (окупанти – 24 канал) "випалюють" усіх – тих, хто підтримує Україну, хто не підтримує, хто сумнівається. Вони "випалюють" усіх українців", – наголосив Лисянський.

"На заміну присилають росіян"

Натомість, за словами правозахисника, на окуповані території приїжджають робітники із Єкатеринбурга, Башкірії, Урала та інших міст росії.

"Випалюють" чоловіків, а на заміну присилають росіян,
– розповів він.

Лисянський повідомив, що вже є підтверджені випадки, коли жителі російських міст приїхали, і вже живуть та працюють на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Навіщо кремлю примусова мобілізація

На думку Лисянського, кремль використовує примусову мобілізацію на окупованих територіях для того, аби повністю позбутися українців.

Окупанти хочуть повністю знищити українську ідентичність та менталітет. Щоб не було навіть згадки про українську ідеологію. Такими є справжні наміри кремля,
– наголосив правозахисник.

Павло Лисянський про мобілізацію на окупованих територіях: дивіться відео

Мобілізація на Донбасі: останні новини

  • росіяни незаконно мобілізували до свого війська понад 100 тисяч чоловіків з окупованого Донбасу. За інформацією правозахисників, майже чверть цих людей вже загинула.
  • Як повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, на окупованих територіях Луганщини почали працювати фсбшники. Вони забирають навіть студентів, майже літніх людей та тих, хто "заброньований" на стратегічних підприємствах. За словами Гайдая, якщо раніше люди могли "відкупитися" від мобілізації, зараз це неможливо.
  • За даними джерел 24 каналу в українській розвідці, росія майже не зацікавлена в поверненні мобілізованих жителів Донбасу. В обмінні списки вони практично ніколи не потрапляють. А з початку повномасштабної війни з полону до себе додому повернулося не більше 50 людей з квазіреспублік.