Про це український підрозділ правозахисної організації Amnesty International повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

Моя думка при цьому вже не враховується — нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров’я та небезпеки, які йому загрожують,
– написав Олег Сенцов.

За словами Сенцова, насильницьке годування повинно проводитися в рамках "реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта".

"Ми заявляємо про недопустимість примусового годування, яке є фактично різновидом тортур, і вимагаємо надання Олегу своєчасної та ефективної медичної допомоги", – йдеться у повідомленні правозахисної організації.

Правозахисники наголошують, що продовжуюють вимагати негайного звільнення українського режисера із російської в’язниці.

5 жовтня російська сторона повідомила, що незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова підтвердила, що Сенцов таки припинив голодування.

Адвокат політв’язня Дмитро Дінзе уточнив, що Сенцов припинить голодування 6 жовтня. Причиною такого рішення стало те, що у Федеральній службі виконання покарань Росії Сенцову пригрозили примусовим харчуванням.

Сенцов написав відкритого листа, де особисто підтвердив вихід з голодування. Він також подякував та попросив вибачення в усіх, хто підтримував його.

Сенцов припинив голодування: дивіться відео

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Українського режисера затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.