Строку давності вже не буде
Відтепер відлік строку давності у таких справах починається не з дати самої угоди, а з моменту, коли прокуратура виявила потенційні порушення, передає 24 Канал з посиланням на російські ЗМІ.
Читайте також Танкерам "тіньового флоту" Росії заборонять курсувати у Балтійському й Північному морях
Таке рішення стало відповіддю на звернення компаній "Міраж" і "Геатон", які ще у 1994 році приватизували частину заводу в Саратовській області. Частина приміщень, що входили до об’єкта, наразі використовується як кардіологічний диспансер.
У 2022 році прокуратура заявила, що приватизація заводу відбулася з порушеннями, і вже за рік суд ухвалив рішення про повернення майна у державну власність. Колишні власники намагалися оскаржити це, посилаючись на строки давності, проте суди відхилили їхні апеляції.
Компанії звернулися до Конституційного суду, який остаточно закріпив правило: у подібних справах потрібно враховувати не лише дату угоди, а всі обставини, включно з моментом виявлення порушень.
Зауважте! Тепер держава фактично може безстроково анулювати приватизаційні угоди, якщо вирішить, що майно використовується неналежним чином. Це відкриває держструктурам повну свободу у "полюванні на активи" та нівелює саму ідею строку давності.