Своє звернення президент розпочав словами "вільний народе незалежної України", повідомляє 24 канал. Зеленський зауважив, що цим все сказано.

Важливо Загроза від росії на День Незалежності України: які обмеження запровадили у містах

За цими чотирма словами сьогодні – на 182 день повномасштабної війни – так багато сенсів, символів, подвигів та втрат, радості й болю, а головне – правди. Ця правда – про сьогодення українців, з нею неможливо сперечатися.

Ми – вільний народ незалежної України. Через 6 місяців як нас намагаються знищити, ми – вільний народ незалежної України. І це правда про наше майбутнє. Вільний народ незалежної України,
– заявив президент.

Українці змінили історію, змінили світ, змінились самі

Зеленський пригадав, як пів року тому росія оголосила війну – 24 лютого вся Україна почула вибухи та постріли. Тоді українцям казали "у вас немає шансів". Але 24 серпня українці кажуть: "з Днем Незалежності, Україно".

Президент зауважив, що за ці 6 місяців українці змінили історію та світ, а також – змінилися самі. Весь світ дізнався, хто такі українці.

А українці у День Незалежності вже точно знають:

  • хто їм брат та друг, а хто – навіть не випадковий знайомий;
  • хто не втратив репутації, а хто – хвилювався, щоб терористи зберегли обличчя.

Зеленський наголосив, що вже ніхто більше не скаже, що Україна – це "десь там, біля росії". Українці почали поважати себе та зрозуміли, що попри будь-яку допомогу, ніхто крім них не вигризатиме їхню незалежність. Українці об'єдналися.

Доки ще не було HIMARS, були люди, готові зупиняти танки голими руками. Україні не були готові закрити небо. Однак українці були готові закрити рідну землю собою.

Україна дала людству нову надію

Президент зауважив: саме Україна дала людству нову надію, що справедливість остаточно не покинула цей цинічний світ. Все ще перемагає не сила, а правда, не гроші, а цінності, не нафта, а люди.

Зеленський наголосив: COVID-19 яскраво показав світу, що кожен – сам за себе. Однак за 6 місяців Україна це змінила. Кожен світовий підручник з історії матиме розділ "Часи, коли світ об'єднала Україна". У демократії знову виросли зуби, а тиранія отримує відповідь тією мовою, яку розуміє.

Україна – майбутній член ЄС

Зеленський зауважив, що дехто казав начебто Європа – більше не гравець, вона пасивна та сонна. Однак Україна зуміла розбудити весь континент. Європа:

  • виходить на площі;
  • запроваджує санкції проти росії;
  • одноголосно визнає: Україна – майбутній член Євросоюзу.

Президент наголосив, що ще ніколи у світі думка суспільства не мала такого впливу на політиків. Саме люди сьогодні диктують владі правила поведінки.

"Бути нерішучим і занадто обережним – соромно. Говорити мляво, розмито й занадто дипломатично – соромно. Не підтримувати Україну – соромно. І казати, що від України є втома, соромно", – заявив Зеленський.

24 лютого Незалежності вдруге сказали "так" – у душі й совісті

Зеленський зауважив, що 24 лютого 2022 року українці сказали незалежності вдруге "так". Але цього разу не у бюлетені, а в душі та совісті. Люди пішли не на дільниці, а до військкоматів, тероборони, волонтерських рухів, інформаційних військ або просто продовжили сумлінно працювати на своєму місці заради перемоги.

"Хтось народився вдруге. Як людина, особистість, громадянин, патріот, просто як українець. І це, звичайно, добра новина. Хтось зник. Не загинув, не помер, але розчинився. Як людина, особистість, громадянин, як українець. Ми зробили вибір", – заявив Зеленський.

Він додав, що для когось цим вибором став Маріуполь, а для когось – Монако.

Але о 04:00 24 лютого на світ з'явилася нова нація. Нація, яка не втекла, не здалася та не забула. Український прапор буде у Криму та на Донбасі, буде всюди, де має бути за правом.

Для нас кінець війни – перемога

Зеленський зауважив, що Україна більше не знає слів "поступки", "компроміси". Їх зруйнували ракети ще 24 лютого.

Що для нас кінець війни? Раніше ми говорили: мир. Зараз кажемо: перемога. І ми піднімемо руки вгору лише один раз – коли святкуватимемо нашу перемогу. Для нас Україна – це вся Україна. Усі 25 регіонів. Донбас – це Україна. І ми повертатимемо його, хай яким буде цей шлях. Крим – це Україна. І ми його повертатимемо. Хай яким буде цей шлях,
– заявив президент.

Зеленський зауважив, що українці зустрічають цей день у різних обставинах та навіть часових поясах. Однак мета у всіх одна – збереження незалежності та перемога України.

Зеленський привітав українців з Днем незалежності: дивіться відео

Загроза на День Незалежності: українців закликають не ігнорувати сирени

Цього тижня спецслужби попередили українців про підвищену загрозу російських провокацій та ракетних обстрілів. Американські ЗМІ, з посиланням на розвідку, заявили, що росія хоче вдарити по державних об'єктах України. Водночас українські ЗМІ писали, що працівників Урядового кварталу закликали виконувати свою роботу з дому впродовж 22 – 26 серпня.

Крім того, у Києві, Одесі, Луцьку, а також на Буковині та Дніпропетровщині заборонили проводити масові заходи, а в Харкові продовжили тривалість комендантської години. Водночас Львові посилено працюватимуть правоохоронці.

Усіх українців закликали негайно реагувати на повітряну тривогу й ховатися в укритті.

Поради правоохоронців до Дня Незалежності
Поради правоохоронців до Дня Незалежності / Інфографіка 24 каналу

Зауважте – Зеленський відповів, що яка зброя зараз потрібна Україні: дивіться відео