В етері 24 Каналу російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко сказав, чи вплине на рішення диктатора про мобілізацію масове невдоволення росіян. До слова, від початку повномасштабного вторгнення зафіксували 220 нападів на військкомати.

Зверніть увагу Режим дуже нестійкий: хто може стати справжньою проблемою для Путіна

"Я не впевнений у тому, що Путіну для запровадження мобілізації потрібно її оголошувати. Вона зараз йде", – мовив Яковенко.

Чи є необхідність мобілізації у Росії

Масова мобілізація на Росії малоймовірна, тому що просто мобілізаційних ресурсів не вистачить, зокрема, озброєння і найголовніше офіцерів й сержантів.

Якщо брати загальний мобілізаційний резерв, то там мільйони людей, ось на це звичайно не вистачить ресурсів, але, наприклад, 300 тисяч без оголошення мобілізації зможуть набрати,
– додав російський опозиційний журналіст.

Він припустив, що мобілізація на території країни-агресора матиме повзучий порядок. Поготів особливої необхідності для цього, на думку Яковенка, насправді немає.

"Я думаю, що це буде повзуча мобілізація. Я не впевнений у тому, що буде стрибкоподібне збільшення цієї цифри", – підсумував російський опозиційний журналіст.

Часткова мобілізація у Росії: останні новини

  • Очільник ГУР МО Кирило Буданов повідомив, що Росія витрачає навіть більше військ, ніж може набрати. До того ж якщо мобілізація провалюється, то поповнити лави окупаційної армії допомагають найманці.
  • На жаль, Кремль досі має змогу платити гроші та купувати людей для участі у війні з невеликих населених пунктів. Однак якби мобілізація була у великих населених пунктах, то вже могли б початися різні протести.
  • Щомісяця Росія набирає близько 30 тисяч солдатів, використовуючи їх для поповнення втрат та формування резервів.