За даними російських державних ЗМІ, заступник командувача російськими військами в Україні Михаїл Теплінський, ймовірно, особисто взяв на себе командування Дніпровським угрупованням російських військ, замінивши Олега Макаревича. Це угруповання відповідає за окуповані райони Херсонської області, включно зі східним берегом Дніпра.

Раніше Думали, що заарештований: в ISW сказали, про що свідчить поява російського генерала Теплінського

Путін змінив командувача на тлі активізації бойових дій на Херсонщині

Як зазначають у розвідці Британії, в попередні тижні в цьому районі активізувалися бойові дії, оскільки українські сили намагаються відновити контроль над східним берегом річки Дніпро, який контролюють росіяни.

В огляді розвідки мовиться, що Теплінський, ймовірно, користується великою повагою в російському генштабі та має досвід командування операціями в цьому районі. Він був офіцером на місцях, який відповідав за відносно успішне виведення російських військ із західного берега Дніпра в листопаді 2022 року.

Майже напевне відбиття українських атак у районі Дніпра та утримання території в окупованій Херсонській області залишається пріоритетним завданням для російських військ в Україні,
– йдеться в огляді.

Також у розвідці Британії додають, що призначення Теплінського, ймовірно, свідчить про посилення тиску на російські сили, які захищають цю територію.

Чому Путін звільнив Макаревича: аналіз ISW

  • На зміну командувача Дніпровським угрупованням російських військ відреагували аналітики ISW. Призначення Теплінського та відставка Макаревича, ймовірно, відбулися 19 жовтня.
  • Проаналізувавши публікації російських мілітарних блогерів, аналітики дійшли висновку, що відставка Макаревича "давно назріла" через те, як він керував військовою ситуацією на Херсонському напрямку.
  • Зокрема, в Кремлі, ймовірно, були скептично налаштовані щодо спроможності Макаревича відбити нещодавні більш масштабні наземні операції України на лівому березі Херсонщини.
  • Як причину відставки Макаревича блогери в Росію називаються те, що Україна створила невеликий плацдарм у Кринках. Також йому закидали те, що безініціативність командування на Херсонщині уможливила неодноразові висадки українських десантів.