Про це 1 серпня повідомили в Офісі Президента. Зазначили, що розмова президентів була предметною і тривала півтори години.

До теми Макрон назвав росію "імперською колоніальною державою"

"Зеленський відзначив важливу роль Парижа й особисто Макрона в ухваленні під час головування Франції в ЄС історичного рішення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Зеленський також висловив подяку за участь першої леді Франції Бріжит Макрон у другому київському Саміті перших леді та джентльменів 23 липня 2022 року", – зазначили в ОП.

Про що говорили президенти

Зеленський розповів Макрону про останні кроки України у протидії російській агресії. Також обговорили ситуацію на фронті

Ми ведемо війну проти справжньої держави-терористки. Сплановане цинічне знищення Росією українських військовополонених в Оленівці – свідчення цього,
– заявив Зеленський.

Крім цього, лідери країн обговорили безпекову співпрацю, безпекову допомогу від Франції, потребу в сучасному озброєнні, макрофінансову підтримку та повоєнну відбудову України.

Зеленський під час розмови з Макроном / Фото Офісу Президента

Питання воєнних злочинів

Зеленський також зачепив проблему воєнних злочинів росіян, які для окупантів є усталеною практикою. Він запевнив, що Україна знайде всіх катів.

"Усі винні мають бути покарані. Це наша принципова позиція", – наголосив Зеленський.

Президент висловив вдячність Франції за допомогу у розслідуваннях злочинів. Зокрема, за направлення групи медиків та жандармів.

До речі росія заздалегідь підготувала могили для загиблих в Оленівці, – Bellingcat

Продовольча безпека та запрошення від Зеленського

Президенти обговорили ініціативу з перевезення українського зерна. Вони наголосили, що вона повинна реалізуватися. Ба більше – повинне бути нарощування експорту українського збіжжя новими логістичними маршрутами.

Важливо Складний шлях порятунку від голоду: з порту Одеси вийшло перше судно із зерном

Зеленський запросив Макрона взяти участь в онлайн-саміті міжнародної Кримської платформи. Цьогоріч вона відбудеться 23 серпня.

Макрон про розмову із Зеленським

Єлисейський палац повідомив про результати телефонної розмови президентів. Зазначили, що Франція готова допомагати, щоб злочини росіян припинилися і всі винні отримали покарання.

Російська армія повинна знати, що воєнні злочини, скоєні в Україні, не залишаться безкарними. Команда французьких експертів вже надає кваліфіковану допомогу на місці, і ми безоплатно передали Україні мобільну лабораторію для аналізів ДНК,
– заявив Макрон.

За інформацією Єлисейського палацу, Франція та Україна продовжитиме протидіяти дезінформації кремля у глобальному масштабі.

Вбивство українських військових в Оленівці

росіяни 29 липня повідомили, що в колонії №120 в тимчасово окупованій Оленівці на Донеччині загинули українські військовополонені. Там перебували захисники Маріуполя. Спочатку окупанти звинуватили у злочині Збройні Сили. Водночас заявили, що жоден працівник колонії чи російський військовий не постраждав.

Окупанти розповіли, що загинули 53 українці, а ще понад сотня поранені. У Генштабі ЗСУ вважають – росія хоче приховати неналежне утримання полонених та катування.

За словами Зеленського, ООН та Червоний Хрест мали гарантувати безпеку захисників, коли ті вирішили скласти зброю. Проте обидві організації не можуть потрапити до Оленівки.

Зверніть увагу – чи виженуть росію з ООН: дивіться відео