Причому драйвером перевиборів виступають самі парламентарі, які хочуть бути бенефіціарами своїх політичних впливів, а не бути звлежними від того, хто стане Президентом. Тим більше, хто б ним не став, ситуація мало в чому змінюється.
Читайте також: Порошенко пояснив, чому АТО не завершилось у 2014 році
Тому. як мінімум, вони не хочуть спершу тягнути з виборами Президента, а потім йти до нього ще й випрошувати своє місце в списку, чи свій же округ. А якщо вибори у серпні, то вже у листопаді буде черга із кандиатів у Президенти. Для мажоритарників ситуація міняється кардинально.
Тимошенко, згідно останніх чуток, відмовилась від пропозиції Порошенка очолити уряд, мовляв, у таку пастку вона уже потрапляла в часи Ющенка, і з позиції Прем'єра не змогла перемогти Януковича, і що позиція-опозиція для президентської гонки явно більш виграшна.
Партія Регіонів відновилась у старих рейтингових тенетах і по профільних областях уже має по 20-23%, правда, під брендами двох партій: "За життя Рабіновича" та "Опоблок". Остання може ще раз розколотись на групи Газу та Вугілля. Чи то Відня і Лондона, чи Обленерго проти Ротердама. Кому як завгодно, але смисл той же.
Протести Саакашвілі показали, що суспільний протест можливий, і навіть широкий та без єдиного лідера, або якщо лідер буде далеко закордоном. І закритими метро тут точно протистояти не вийде.
Гройсман під час вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні побачив, що населення незадоволене діями влади, але й не ховався від них за кортежем. Більш вправним був Порошенко, який уже потрапляв у таку ситуацію, тому приїхав пізніше і лінія охорони була щільнішою.
Яценюк, явно зрадів новинам із Вашингтона, де Байден заявив про бажання балотуватися у 2020. Тому Арсенію залишилось почекати два роки, лідером партії ставити когось рейтингового, ніде на виборах не фіксувати свій фатально низький рейтинг і готуватись до реваншу десь одразу після виборів у США. Але, враховуючи кількість подій в Україні, вже через тиждень все може змінитись!
Виклики для влади дуже прості і їх ніхто не відміняв – це відповідати на запити населення, виконувати те, про що самі ж говорили, коли йшли до влади, та виходити до населення та вести складний діалог, або ховатися за охороною, відрядженнями, складними промовами чи будь-чим іншим.
Опозиції ж варто напрацьовувати нові смисли, нові ідеї і почати об'єднуватись не проти, а за... Бо такі коаліції розпадаються в перші півроку після утворення. Мати гарну кадрову пам'ять та недопускати торгів принципами.
Ще дуже важливо, що активізація проросійських сил відбудеться через місяць після виборів Путіна, коли політичний кеш та політтехнологи будуть направлені на політичний Київ. От тоді дійсно буде спекотно. Дехто навіть захоче Саакашвілі повернути! Але населення цією інформацією уже не залякаєш і не зманіпулюєш, вони стільки разів чули: ВОВКИ-ВОВКИ...
Читайте також: Захід підписав Порошенку вирок: він не зацікавлений у припиненні війни