Про роботу та реформування "Укренерго"

– Реформування "Укренерго", яке я здійснюю з початку своєї роботи на посаді виконуючого обов’язки керівника, не обмежується лише європейським чинником. Ми зробили багато дій, які зменшують вплив на компанію бізнесових груп. А останній договір, який був підписаний в Брюсселі – це взагалі геополітична подія, близька за своїми наслідками до відкриття реверсу природного газу три роки тому.

В нас було кілька векторів. Один з них – це боротьба з корупцією в державних закупівлях. Згідно зі звітами станом на 1 число поточного місяця, ми дійсно зекономили понад 6,7 мільярдів гривень. Це не якась віртуальна економія, а результат реальних проектів, затверджених після державної експертизи. Ми зменшили одиничні ціни на обладнання та роботу, які постачаються або виконуються в "Укренерго".

– Кожен раз, коли відбувалась значна економія, ми звітували про це. Наприклад, про тендер знаменитого трансформатора, коли було зекономлено 55 % бюджету, а це понад 1,1 мільярди гривень. Зараз ми продовжуємо працювати.

Читайте також: Обшуки в "Укренерго": з’явились фото і деталі

– На вересень 2017 року заплановані чергові тендери на транформатори, що не може не цікавити певних осіб. Всі ці цифри легко довести, бо є затверджена кошторисна вартість, експертиза проекту, очікувана вартість та результат тендеру.

Єдине, чого не вистачає "Укренерго" – це здорової конкуренції. Коли приходять реально не пов’язані між собою учасники з усього світу, вони хочуть контракт, тому торгуються і дають низькі ціни. Це весь рецепт нашого успіху.

Про звинувачення Генпрокуратури

– Всі питання, зокрема, проблемні, які ставить громадськість або її представники, чи правоохоронні органи до НКРЕКП, не мали відношення до діяльності "Укренерго". Чому з’явилась назва цієї установи у цій справі – велика загадка для мене. Якщо почитати ухвалу, то описується злочинна схема, яка полягає в тому, що ми розробляємо довгостроковий план розвитку енергосистеми України, потім затверджуємо інвестиційні програми, після чого здійснюємо закупівлі. Справа в тому, що все перечислене – це статутна діяльність "Укренерго", яка не змінювалась упродовж 20 років.

Читайте також: Обшуки в "Укренерго": в Генпрокуратурі назвали причину

Про обшуки в приватному помешканні та офісі

– Відповідно до заяви Генпрокуратури, сьогодні обшуки відбувались за 50 адресами по всій країні. Я точно знаю, що до жодного регіонального офісу "Укренерго" правоохоронці не навідались. Натомість обшуки відбувались за місцем мого проживання, у моєї сестри та в інших членах моєї сім’ї. Окрім цього, ще в 5 – 6 працівників головного офісу були правоохоронці.

З мого дому було вилучено три непрацюючих старих ноутбуки, мобільні телефони та дві сім-карти. В "Укренерго" офііційно обшук не завершено. Він призупинений до ранку 13 липня, бо той обсяг інформації, який вимагає ГПУ, працівники готують для передачі.

– Наразі з того, що мені відомо, не вилучено жодну комп’ютерну техніку з головного офісу "Укренерго".