Провести літо в Америці за програмою Work and Travel українським студентам допомагають понад 50 компаній. Вони ознайомлюють їх з вимогами, готують документи і шукають учасникам роботу на літо.
Читайте також: Нові правила безвізу: в Європарламенті розглянуть створення спецперевірки для туристів
Щороку попит на цю програму шалений, однак за останні час все змінилось.
На жаль, ми маємо цього року найбільший відсоток неотримання віз. Це є такий фактор, який на наступний рік він, в принципі, зменшує кількість охочих іти по Work and Travel,
– прокоментував директор компанії Student Adventure Ілля Мазурок.
Ілля теж 10 років тому їздив в Штати по цій програмі. А тепер він керівник компанії, яка допомагає здійснити студентам американську мрію. Охочих багато, за останні 5 років участь у Work and Travel взяли 40 тисячі українців. Ілля каже, дадуть візу, чи ні, подекуди залежало і від політичної ситуації. Після Євромайдану, у 2014 – 2015 роках впускали 90 відсотків охочих, цього року – лише 20.
"Ми працювали раніше на Кривій Липі (місце у Львові – ред). На жаль, з такою ситуацією ми мали перейти в онлайн-режим. Мусимо реєструвати наших учасників в онлайн-режимі для того, щоб максимально скоротити видатки за оренду офісу і так далі. Я переконаний, що така ситуація є загальна по Україні", – додав Мазурок.
Читайте також: В Україні змінились правила перетину кордону для дітей
Компанії, що займаються цією програмою обміну намагаються з'ясувати причину відмов. Офіційно прокоментувати це в американському посольстві нам відмовили. Та ми з'ясували: однією з причин є те, що багато студентів залишаються в США по закінченню терміну візи. Хтось знаходить способи залишитися легально, хтось зважується стати нелегалом.
"Я вирішила залишитися. Я була абсолютно сама від початку, це було дуже важко. Я розуміла, що досягнути вершин в Україні набагато важче, а оскільки я з бідної сім'ї, ну, звичайної середньостатистичної, я розуміла, що мені ніхто не допоможе" – розповіла про свій досвід дівчина, яка вирішили залишитися в США.
Однак, порушників не так багато, стверджують експерти. Тож причини інші.
Це частина великого політичного гасла президента Трампа. Одним із перших заходів, який, тим не менше, був негативно сприйнятий і американським істеблішментом, органами влади, судами. Були укази про заборону міграції, про заборону на в'їзд. Не маючи на увазі дискримінувати саме українців, але, тим не менш, українці будуть зазнавати певних проблем,
– наголосив колишній консул України в США Богдан Яременко.
А ось американські роботодавці раді студентами із-за кордону. Адже платять їм втричі, а то й вчетверо менше, ніж американцям. Для студентів програма – це можливість побачити світ. Щоб українці її не втрачали, компанії, які допомагають потрапити у програму, об'єдналися, щоб спільно шукати діалог з представниками США.