Експериментами чоловік займається з 3-річного віку. Зараз працює викладачем, має ступінь кандидата технічних наук.
Цікаво Український ударний дрон непомітно знищує військове озброєння Росії – Техніка війни
У школі Іван Соловей змайстрував планер з дощок, але той виявився заважким для польоту. Після завершення навчання в університеті він вирішив здійснити давню мрію.
Креслення німецького літака взяв за основу
На покупку готового літака грошей не було, тож мешканець Тернопільщини почав його робити сам. А злітну смугу облаштував на покошеному пасовищі.
"Я працював майже 5 років. Усе це разом обійшлося до 5 тисяч доларів, десь так", – розповів Соловей.
У роботі винахідник опирався на креслення німецького літака, підбирав різні запчастини, дещо виготовляв сам. Наприклад, двохтактний мотор чоловік купив, а гвинт для нього зробили переселенці з Луганська.
Літак важить 220 кілограмів. Може розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину та піднятися на висоту до 2 кілометрів.
Дружина підтримує ідеї винахідника
Захоплення чоловіка підтримує його дружина Ірина Соловей. Вона зазначила, що є чимало людей, які бояться літати, однак, якщо людина не літає – вона не живе.
Треба дати людині можливість розвиватися, жити й робити щось для себе, щоб почуватися щасливою,
– наголосила Соловей.
Ірина називає витвір Івана "Наша пташка". Літальний апарат розрахований на 2 осіб, чоловік уже брав її на борт.
"Чоловік мене буквально прокатав над своїм селом. Ми подивилися на знайомі терени, свою хату, його школу, церкву…", – розповіла Соловей.
За словами жінки, під час польоту людину опановують зовсім інші відчуття. Мовляв, підіймаєшся над власними проблемами та "переключаєшся зі сірості".
Читайте також Український інженер сконструював власний електромобіль: відео
Іван Соловей планує модернізувати свій витвір, щоб він споживав менше пального. Чоловік хоче, щоб держава звернула увагу на творців саморобних літальних апаратів та використала такі винаходи для розвитку галузі й виходу на світовий ринок.
Мешканець Тернопільщини показав літак власного вробництва: дивіться сюжет 24 каналу