Працювати їм доводиться паралельно з будівельниками, адже ремонті роботи припиняти ніхто не збирається.

“Стінки античної цистерни з криками і матами довбають, зі страшною силою, технікою, і зруйнувати не можуть, на відміну від наших кладок, які осипаються від плювка або самі по собі, тому що зроблено все згідно з стандартами, як годиться”, - зазначив заступник директора Національного заповідника "Херсонес Таврійський" Олег Савелія.

Побачити у груді каміння античну цистерну для засолу риби здатні лише фахівці. Поруч з цистерною - кілька приміщень, де збереглися елементи великих бочок - піфосів, а ще багато керамічного посуду, амфор та риболовних снастей.

Науковці припускають, що на цьому місті приблизно в I столітті до нашої ери був великий припортовий склад.

На місці працюють одразу три експедиції. Археологи намагаються детально дослідити кожен клаптик історичного шару, адже Балаклава досі майже невивчена територія. До того ж, місто входить до державного переліку історично населених місць, і копати де заманеться тут не можна. Дозвіл на подібні роботи був неналежно оформлений, переконані експерти, тож готують акт про порушення. Втім представник підрядної фірми, що веде роботи, твердить протилежне.

“У нас є погодження, без нього ми б не починали роботу”, - сказав прораб фірми підрядника Микола.

Ремонтно-будівельні роботи мають завершити до кінця місяця. Вулицю, а разом з нею історичні пласти минулого, планують замурувати під асфальт.