Про це 24 Каналу розповів керівник Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко. Він зазначив, що у разі форс-мажору російська пропаганда "пливе" і стає безсильною.

Читайте також Найнебезпечніший дурень у світі: чому Путін ніяк не відреагував на події у Бєлгороді

Пропаганда посипалась

Російська пропаганда зовсім не готова до нестандартних ситуацій. Яскравий приклад тому наступ російських добровольців, харківський прорив ЗСУ та багато інших подій, які мають негативні наслідки для Росії.

В цей момент інформаційна машина починає пливти,
– зазначив Денисенко.

Коли бійці РДК та легіону "Свобода Росії" 22 травня перетнули російський кордон, в інформаційному просторі Росії настала тиша. Пропагандистам заборонили "висвітлювати" ці події.

Однак згодом новини почали пробивалися і, судячи з усього, було прийняте рішення говорити, бо приховати інформацію далі неможливо. У російської пропаганди не було меседжів, розуміння і налагоджених процесів.

"Вони навіть не вигадували хлопчика Фьодора, як це було минулого разу. Який спочатку був дівчинкою, тоді хлопчиком, а потім врятував ціле село", – сказав керівник Українського інституту майбутнього.

У чому слабкість пропагандистської машини Кремля: дивіться відео

Зреагувати постфактум

Інформаційно Росія змогла зреагувати тільки постфактум. Пропагандисти настільки ідіотично "доносили інформацію", що навіть росіяни почали їх висміювати.

Я маю на увазі пресконференцію Сєргєя Шойгу про 70 убитих і жодного показаного трупа. Росіяни також висміяли історію про "щойно помиті" БТР, які виставили для зйомки,
– наголосив Денисенко.

Яка ситуація в прикордонних областях Росії: коротко

  • 22 травня бійці Російського добровольчого корпусу та легіону "Свобода Росії" перетнули кордон Росії з метою звільнення територій від путінського режиму. Під час військової операції на території Бєлгородської області російські добровольці зайшли вглиб Росії на 42 квадратні кілометри.
  • "Звільнення" російських областей – це виключно ініціатива росіян. Інформацію підтвердили самі добровольці. Командир РДК з позивним "Вайт Рекс" заявив, що операція проходила незалежно від України.
  • Після кількаденної операції 24 травня бійці вийшли з Бєлгородщини. Вони повідомили, що з 22 травня по 24 травня бійці легіону "Свобода Росії" та Російського добровольчого корпусу втратили 2 людини загиблими та 10 пораненими.