Наразі є передумови для перерізання сухопутного коридору росіян у Крим, адже порівняно з минулим роком в ЗСУ спостерігається підсилення. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт Петро Черник.

Читайте ЗСУ можуть здійснити значний прорив на Півдні за 3 ключових умов: аналіз ISW

Перспективи ЗСУ на Півдні

На Півдні є єдина оборонна лінія ворога – так звана "лінія Суровікіна". Однак говорити про те, що після її проходження, рух для ЗСУ дещо полегшиться ще зарано. На окупованій території також є окремі укріплені міста – Токмак, Мелітополь тощо.

Але в такому розумінні як зараз пробивається південний плацдарм, то наступний аж Перекопський перешийок,
– додав Черник.

Він зауважив важливу деталь порівняно з минулим роком. Зараз Збройні Сили України щільно наситилися колісною технікою.

Вона є дуже рухомою, високошвидкісною, має хорошу броню, достатню кількість озброєння. І як тільки буде зроблений повноцінний прорив – буде пройдена повністю "лінія Суровікіна" – ударними колонами направду надалі може все піти набагато швидше, поясний військовий аналітик.

Крім того, зараз є засоби, аби прикривати військо з повітря. Мовиться про американський торпедоносець-бомбардувальник Avenger, який має 8 пускових контейнерів з ракетами Stinger, він уже з машиною обчислення та має великокаліберні кулемети для власного захисту.

В циклі сухої погоди, видається, що вона буде ще тривалий час, ми зможемо доторкнутися до північного Приазов'я, якщо перерубаємо сухопутний коридор Криму з Росією. Це стовідсотково обвалить увесь південний плацдарм, і це направду буде колосально величезний крок вперед до успіху. Але пам'ятаємо, що є стара лінія розмежування, тут потрібен окремий аналіз,
– резюмував Черник.

Черник проаналізував рух ЗСУ на Півдні: дивитися відео

Останнє з фронту на Півдні