Брифінг за участю Протасевича організували в національному пресцентрі. Ексредактор NEXTA вкотре запевнив, що не має скарг на умови утримання та ставлення правоохоронних органів.

До теми Екіпаж літака з Протасевичем на борту не просив дозволу на посадку в України

Протасевич каже, що ніхто його не бив

Я прекрасно себе почуваю, я в чудовому настрої, у мене немає ніяких скарг. Ніхто мене не бив, пальцем не торкнув. Прошу поменше поширювати чутки і домисли про моє здоров'я. Мама, тато, не переживайте, у мене правда все прекрасно,
– заявив Протасевич.

Журналіст запевняє, що його ніхто не змушував співпрацювати з правоохоронними органами, мовляв, це його власний вибір. Ба більше, Протасевич каже, що розуміє, яку шкоду завдав державі.

Журналіст каже, що поважає Лукашенка

Затриманий наголосив, що ніколи не був прихильником самопроголошеного президента Білорусі. Проте, каже Протасевич, він його "поважає як людину що змогла утримати владу після опозиційних протестів 2020 року".

Але я не переходжу на бік влади. Ніхто ні в чому мене не переконував. Я говорю щиро,
– запевнив Протасевич.

Про роботу у штабі Тихановської

Поділився засновник NEXTA і своєю роботою у Вільнюсі. Під час співпраці зі штабом Світлани Тихановської він зустрів ідейних за духом людей, проте каже, що згодом ситуація змінилась і розпочались внутрішні розбірки.

​Тим часом Дорога кожна хвилина: батьки Протасевича просять допомоги у Меркель

Протасевич каже, що його батьків використовують

Щодо своїх батьків, які активно виходять на акції протесту та закликають міжнародну спільноту до допомоги синові, то Протасевич начебто вважає, що їх використовують. Мовляв, вони у Польщі – неначе в заручниках.

Мої батьки – в заручниках. Вони в Польщі в умовах інформаційного вакууму. Їх просто використовують, за їх спинами стоять конкретні політичні діячі,
– сказав журналіст.

Щодо своєї дівчини – громадянки Росії Софії Сапеги, яку затримали разом з ним, то Протасевич каже, що після цього з нею не бачився.

До теми Дівчина Протасевича Софія Сапега оскаржуватиме своє затримання в Мінську

У чому звинувачують Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу?


Протасевичу інкримінують організацію масових безладів та розпалювання соціальної ворожнечі. Його дівчину підозрюють у організації групових безладів, що порушили громадський порядок.

Дивіться відео брифінгу:

Що відомо про затримання Романа Протасевича:

  • 23 травня літак компанії Ryanair примусово посадили у Мінську начебто через загрозу замінування.
  • З літака зняли Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу.
  • На знак обурення діями режиму Лукашенка низка країн зупинила авіасполучення з Білоруссю. ЄС ввів санкції проти Мінська.