Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Михайло Шейтельман. За його словами, найімовірніше, протестувальникам вийде досягнути скасування цього законопроєкту. Тим паче президентка Грузії наголосила, що накладе на цей документ вето. Але ціль протестів дещо інша.

До теми У Грузії протести через скандальний закон у стилі Росії: силовики з водометами влаштували розгін

Там протести нібито переросли в інше. Ті лозунги, які звучали на площі, вони не про іноземних агентів, а про те, що Росія намагається зробити з Грузії. Як в мене пишуть друзі з Грузії, або в нас відтепер буде Росія, або не буде цього парламенту. Ціль – знести парламент,
– зазначив Шейтельман.

Попри це, незрозуміло, що далі робитимуть протестувальники в разі успіху. Адже все ж таки парламент Грузії був законно обраний.

Ухвалення закону перекреслить євроінтеграцію Грузії

Як розповів Шейтельман, місцеві жителі вже називають партію "Грузинська мрія", яку контролює Бідзіна Іванішвілі, "Російською мрією".

Це вже зараз основний наратив, який полягає в тому, що це все Росія робить. Росія випускає поліцію на людей, намагається провести закони, щоб закрити демократію та завадити Грузії піти в Європу,
– зазначив Шейтельман.

Шейтельман прокоментував масові протести в Грузії: дивіться відео

В Євросоюзі вже попередили Грузію, що ухвалення закону про іноземних агентів матиме серйозні наслідки для країни. Цілком ймовірно, що так Тбілісі втратить шанс стати кандидатом в члени Євросоюзу.

Акції протесту в Грузії: коротко

  • Ввечері 7 березня в Грузії відбулися акції протесту. Все через законопроєкт про іноземних агентів, який хотіли розглянути в місцевому парламенті. Схожий закон вже діє в Росії.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала протестувальників. За її словами, цей законопроєкт написаний під диктовку Москви. Вона обов'язково накладе на нього вето.
  • Хронологію протесту читайте в матеріалі 24 Каналу.