Заяву про відставку перед протестувальниками зачитав так званий "прем'єр-міністр" Абхазії Сергій Шамба. Про це повідомляє видання "ТАСС".

До слова: На тлі заворушень в Абхазії призначили дату "перевиборів президента": що відбувається

Доношу до вашого відома, що я складаю з себе повноваження "президента" для того, аби зберегти стабільну ситуацію в "країні",
– пояснив Хаджимба.

Найімовірніше, тимчасовим ватажком проросійських бойовиків з Абхазії стане так званий "прем'єр", але остаточно це питання вирішиться після обговорення.

Що відомо про Абхазію?Це грузинський регіон, окупований Росією та визнаний "незалежною республікою". Річ у тім, що у серпні 2008 року Росія окупувала 20% території Грузії, створивши дві так званих держави – Абхазію і Південну Осетію, і згодом визнавши їх незалежність.

Ці регіони вже понад 10 років існують виключно на дотації від РФ. Визнали їх лиш декілька країн, а після анексії цих регіонів Грузія припинила дипломатичні зв’язки з Росією. Україна вважає ці регіони територією Грузії.

Що відбувається в Абхазії:

  • У серпні там провели так звані "президентські вибори". Перемогу на них здобув Рауль Хаджімба, за якого віддали свій голос 47,39% виборців.
  • Його опонент Алхас Квіцінія у виборчих перегонах відстав всього на відсоток. Саме його прихильники вважають: Хаджімба – нелегітимний президент. Згідно з буквою закону, він мав набрати 50 + 1% голосів виборців.
  • Опозиція оскаржила результати "президентських виборів" в суді, але там відхилили позов.
  • 9 січня "касаційна інстанція Верховного суду" мала розглядати позов Квініції, проте засідання скасували. Протягом двох місяців повинен бути сформований новий склад "касаційної колегії".
  • Схоже, це стало поштовхом до більш радикальних форм протесту.
  • Ввечері 9 січня так званий "парламент" Абхазії на позачерговому засіданні прийняв звернення до президента Рауля Хаджімби з пропозицією піти у відставку для стабілізації ситуації в регіоні. За це рішення проголосували 19 з 27 присутніх на сесії депутатів.
  • Хаджімба відмовився йти з поста президента, попри цю пропозицію.