В Інституті вважають, що Путін готується до війни з НАТО у довгостроковій перспективі.

Дивіться також Франція та Німеччина перехопили російський Іл-20 біля узбережжя Естонії

Що свідчить про підготовку до війни з НАТО в Росії

26 лютого російський диктатор Владімір Путін видав укази, які офіційно відновлюють Московський і Ленінградський військові округи. Таким чином у Росії також розформовується Західний військовий округ (ЗВО), який Міністерство оборони Росії сформувало 2010 року шляхом з'єднання цих двох округів – МВО та ЛВО.

За словами аналітиків, раніше ЗВО охоплював російський кордон з Україною, Білоруссю та країнами Балтії. Його стратегічні завдання включали спостереження за операціями ЗС Росії в Україні після початку повномасштабної війни, а також підготовку до можливого протистояння з НАТО.

Однак тепер ЛВО буде проходити вздовж північно-східного кордону НАТО, а МВО – вздовж північно-східної частини України та Польщі. Це дасть змогу Москві одночасно "зайняти позицію" проти НАТО та спростити командування та управління військовими діями в Україні.

Аналітики зауважили, що Путін згадував про необхідність формування ЛВО після вступу Фінляндії до Альянсу у 2023 році. Таким чином політик сигналізував про намір Кремля використовувати ЛВО для протистояння НАТО.

Відтворення МВО та ЛВО відповідає паралельним цілям консолідації контролю над російськими операціями в Україні в короткостроковій і середньостроковій перспективах і підготовки до потенційної майбутньої великомасштабної конвенційної війни проти НАТО в довгостроковій перспективі,
– вважають аналітики Інституту вивчення війни.

Щонайменше 5 країн НАТО готуються до війни з Росією

  • 25 січня міністерка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина заявила, що наразі як мінімум у п’яти країнах-союзниках НАТО моделюється сценарій війни з Росією.
  • Раніше німецьке видання Bild оприлюднило секретні документи, що містять сценарії можливого конфлікту між НАТО та Росією.
  • Німеччина розглядає гіпотетичний "шлях до конфлікту", який може розпочатися вже у 2024 році.