Погрози Папа Франциск прокоментував під час ранкового виступу на щотижневій загальній аудієнції. Відомо, що трапилося це на площі Святого Петра у Ватикані.

До теми Чому росія почала знову погрожувати ядерними ударами: пояснення політолога

Реакція Папи Римського

Як зазначили у ЗМІ, під час своєї промови понтифік не назвав конкретно росії чи путіна. Однак з його слів було зрозуміло, про що йде мова.

Ця трагічна війна підводить нас до точки, коли деякі люди думають про ядерну зброю, це божевілля,
– сказав Папа Франциск.

Ядерні погрози росії

Під час звернення до росіян путін не лише оголосив про часткову мобілізацію росіян. Відчуваючи, що програє війну, він пригрозив світові застосуванням ядерної зброї, і зробив це відкрито. Не забув також згадати, що у росії зараз найбільший ядерний арсенал.

Тим хто дозволяє собі такі заяви, хочу нагадати, що наша країна має різні засоби масового ураження, а по окремим компонентам і більш сучасні. При загрозі територіальній цілісності нашої країни, ми безумовно використаємо всі наявні у нашому розпорядженні засоби. Це не блеф! Громадяни росії можуть бути впевнені, що цілісність нашої батьківщини, наша незалежність і свобода будуть забезпечені,
– зазначив у промові путін.

Зверніть увагу Зеленський відреагував на ядерний шантаж путіна

Проте сучасність ядерної зброї та її арсенал викликають деякі сумніви. Так, хоч за даними Федерації американський вчених, ядерна тріада росії складається з близько 5 977 боєголовок, проте 1 500 з них – це пристрої, які зняті з експлуатації.

Уся ця кількість ядерної зброї потребує витрат на обслуговування, які у росії значно менші, ніж у тих же Сполучених Штатів – 8 мільярдів проти 37,4 мільярда доларів відповідно. Хоча кількість боєголовок у них приблизно одинакова, у США арсенал на кілька боєголовок менший.

Не варто забувати й про корупцію в росії, наслідки якої ми бачимо зараз у війні проти України, та недбалість в обслуговуванні.

Важливо – Чому ядерна зброя є найбільшою загрозою ХХІ століття: дивіться відео