Основне голосування за поправки до конституції РФ

Зауважимо, що 1 липня в Росії проходить основне голосування щодо поправок до Конституції, повідомляє 24 канал. На виборчих дільницях працюють комплекси обробки бюлетенів. До цього використовували тільки скриньки, вміст яких щовечора переміщали в сейф-пакети для підрахунку. Його проведуть після остаточного закриття дільниць 1 липня.

Дивіться також Путін записав звернення про своє обнулення і став "Вован-де-Мортом": чому соцмережі глузують

Як голосував Путін

Згідно з телетрансляцією з виборчої дільниці в будівлі президії Російської академії наук, Путін прибув на дільницю, пройшов реєстрацію і отримав бюлетень. Однак президент Росії був на дільниці без маски і рукавичок. Відсутність засобів індивідуального захисту є порушенням, за яке в Москві штрафують.

Що відомо про поправки до Конституції Росії?

Поправки передбачають "обнулення" президентських термінів, що дозволить Путіну ще двічі обиратися на пост глави держави. Внесення змін до Конституції Путін ініціював у січні 2020 року. Тоді ж він заявив, що поправки мають бути схвалені всенародним голосуванням, хоча закон цього не вимагав. Так, необхідно, щоб поправки схвалили більше половини учасників всенародного голосування. Явка значення не має – на відміну від референдуму, де потрібно, щоб на дільниці прийшли більше половини виборців.