Водночас країни Євросоюзу почали розуміти наміри Росії. Про це в ефірі 24 каналу розповів міністр закордонних справ України у 2007 – 2009 роках Володимир Огризко.

Зверніть увагу Байден запросив Україну на віртуальний саміт за демократію, а Росію – ні

Захід відгороджується від Росії

За словами колишнього глави МЗС України, тенденція позитивна – на Заході, хоч і повільно, але рухаються в правильному напрямку і починають відгороджуватися від Росії.

Всі занепокоєння та розмови з Кремлем про те, що треба тримати діалог, є безперспективними і безрезультатними, зазначив Володимир Огризко.

Мрію про те, щоб українці могли протриматися ще кілька років завдяки своїй жорсткій позиції щодо Росії і допомоги зі Заходу. Бо Путін веде Росію, на мою думку, до розвалу. Побажаємо йому в цьому великих успіхів.

Володимир Огризко

Міністр закордонних справ України у 2007 – 2009 роках

Росія намагається розірвати ЄС

Володимир Огризко пояснив, що Росія намагається розділити ЄС і НАТО на частини, адже протистояти кожному окремо буде легше. "Північний потік-2" – лише один з інструментів цієї значно глобальнішої гри. Це просто те, що дозволяє сварити країни ЄС і НАТО на очах.

"Путіну це (сварити країни Євросоюзу – 24 канал) вдається, адже сьогодні ЄС поділений, якщо не навпіл, то щонайменше серйозно між Польщею, країнами Балтії та Німеччиною. Це в інтересах Путіна", – сказав колишній глава МЗС України.

Огризко про провокації Росії: дивіться відео 24 каналу

Відносини Росії зі Заходом: останні новини

  • Президент США Джо Байден запросив на віртуальний саміт за демократію представництва 110 країн, України зокрема. Проте Росії у списку запрошених країн нема.
  • США продовжуватимуть запроваджувати санкції проти Росії – під обмеження потрапить скандальний "Північний потік-2".
  • В Європейському Союзі розкритикували указ Путіна щодо експорту товарів з окупованих територій Донбасу. В ЄС закликали скасувати відповідне рішення, що веде до загострення війни.