Дмитро Кулеба заявив, що час називати речі своїми іменами. Про це він написав у твітері 9 січня.

До теми "Перший раунд": у Женеві США, Європа та Росія обговорять "гарантії безпеки"

Вимоги Путіна загрожують міжнародній безпеці

Дмитро Кулеба заявив, очільник Кремля вимагає від США, НАТО та ЄС визнати сферу впливу Росії, до якої належали би суверенні сусідні держави.

Та Холодна війна давно завершилася, а разом із нею – сфери впливу. Вимоги Путіна неправомірні та загрожують міжнародному миру і безпеці,
– заявив Кулеба.

Окрім того, напередодні переговорів США та Росії, Єнс Столтенберг провів розмову з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Тоді генсек НАТО пояснив, що вони обговорили російське військове нарощування навколо України та ускладнення для безпеки в Європі. Тоді політик заявив, що Альянс продовжує координацію зі стратегічним партнером – ЄС.

Коротко про перемовини США та Росії

  • 10 січня у Женеві мають відбутись перемовини США та НАТО, проте у них не братимуть участі Джо Байден та Володимир Путін.
  • Перемовини стосуватимуться "гарантій безпеки", які висунула Росія щодо НАТО. У них мовиться й про вимогу Кремля надати гарантії не розширення НАТО на Схід.
  • Вони пройдуть спочатку між представниками країн, потім 12 січня – на засіданні Ради НАТО – Росія. Згодом буде зустріч у форматі Росія – ОБСЄ.

Кремль нагнітає: Європа обурена указом Путіна – дивіться відео

Повний текст публікації Дмитра Кулеби

Час називати речі своїми іменами. Путін вимагає від США, НАТО та ЄС визнати сферу впливу Росії, до якої належали би суверенні сусідні держави. Але Холодна війна давно завершилася, а разом із нею – сфери впливу. Вимоги Путіна неправомірні та загрожують міжнародному миру і безпеці.