Росія після початку повномасштабного вторгнення в Україну має чимало проблем, через які Путін міг вжити нове формулювання. Таку думку 24 Каналу озвучив російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов.

Читайте також "Убивці, які вчиняють умисний злочин": в ОП відреагували на цинічні слова Путіна на G20

Росія має чимало проблем

Аббас Галлямов зазначив, що під час виступу на віртуальному саміті G20 Путін неочікувано заявив, що нібито "Україну можна зрозуміти, бо триває війна". До такої риторики диктатор міг вдатися через ряд проблем, які зараз є у Росії через вторгнення до України.

Такі слова Путін міг сказати або через невдачі окупантів на Авдіївському напрямку, або пресинг на систему торгівлі в обхід санкцій, адже вже зараз об’єми продажів стали різко знижуватись.

Крім того, є інформація, що російська нафтопереробна галузь опинилась на межі технологічної кризи. Річ у тім, що нафтоперероблення відбувається за допомогою технологічних речей, які країна-агресорка не виготовляла, а закуповувала у країнах Заходу. Її старі запаси вичерпані. Ситуація з нафтопереробленням стає досить загрозливою.

Проблем насправді дуже багато. Яка з них змусила Путіна до такої зміни риторики – впевнено стверджувати я не можу. Можливо, це всі причини разом. Можливо, це хвилинна слабкість. Але сьогодні це прозвучало і це було неочікувано,
– сказав політтехнолог.

Путін виступив на саміті G20: головне

  • Кілька днів тому стало відомо, що Владімір Путін планує взяти участь у віртуальному саміті G20 22 листопада. Водночас президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін відмовилися бути присутніми на саміті "Великої двадцятки".
  • Путін таки виступив на саміті G20 та вразив своїм цинічним виступом. Зокрема, він вкотре почав виправдовувати повномасштабне вторгнення та звинуватив Україну, яка "відмовилася від переговорів", у той час, як Росія, нібито "готова до мирних перемовин". Крім того, російський диктатор назвав війну "трагедією, яку необхідно припинити".
  • Радник голови ОПУ Михайло Подоляк наголосив, що під час виступу Путін вкотре спотворює реальність. Він підкреслив, що Росія повинна спочатку вивести свої війська з України, а вже потім говорити про "припинення трагедії".