Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник КДБ Сергій Жирнов. За його словами, конфлікти всередині Кремля тривають вже давно, а змови проти Владіміра Путіна траплялися вже неодноразово, починаючи ще з 2011 року.

Дивіться також Країна коричневих ліній: чому Росія не поверне контроль над власними кордонами

Чому погіршилось ставлення до Путіна

Сьогодні Путіна ненавидить усе його оточення, окрім тих, хто заробляє на російсько-українській війні. Адже під час війни зросло держзамовлення, й, відповідно, зросли крадіжки в і без того корумпованій армії, переконаний Жирнов.

Крім того, важливо розуміти, що Путін своєю агресією зіпсував життя багатьом впливовим і заможним росіянам. Тепер вони не можуть вільно розпоряджатися своїми статками й пересуватися світом.

Одні ненавидять Путіна за те, що він розпочав війну, а інші – за те, що веде її недостатньо жорстко.

Сергій Жирнов про міжусобиці серед російської еліти: дивитись відео

Чи зможуть російські еліти усунути Путіна

Не буде перебільшенням сказати, що багато людей в колі Путіна бажають його усунути. Але це не так просто зробити. Адже армія Путіна налічує близько 5 тисяч президентських охоронців і ще 30 – 40 тисяч федеральної служби охорони.

"Питання лише в тому, чи готові російські олігархи витратити умовні 10 мільярдів доларів на усунення Путіна. Від санкцій вони втратили значно більше", – підсумував колишній працівник КДБ

Що ще відомо про міжусобиці в Кремлі

  • Після численних невдач Путін раз по раз намагається шукати винних. Так, в немилість до диктатора потрапляли і один з очільників ФСБ, і генералітет, що не спромігся виконати його накази.
  • Водночас більшає конфліктів і в російській армії, де Євгєнія Пригожин намагається кинути виклик кадровим військовим і самому Путіну.
  • Єдине, що лишається в цій ситуації російському диктатору – вигадувати перемоги у розпочатій ним війні. Але останнім часом бойові дії все більше переносяться на територію Росії, а переможних реляцій для пропаганди все меншає.