У розмові з 24 Каналом політтехнолог Борис Тизенгаузен пояснив причини, через які Путін вирушає у таку мандрівку.

Дивіться також Путін вперше від початку повномасштабної війни відвідає країну НАТО: Reuters назвали дату

Ймовірний візит Путіна до Туреччини

За словами Тизенгаузена, Путіну необхідний зрозумілий і рівновіддалений перемовник. Такий, як Ердоган, якого він вже не вперше намагається долучити до процесу.

"Україна не може вести з Росією перемовини напряму. А Путіну треба той, хто стане перемовною сполучною ланкою між Україною та Росією. Він хоче уже щось робити – сідати за стіл перемовин, бо такі сигнали йдуть з Кремля. Але, звісно, на своїх умовах – залишити йому окуповані території і він навіть не буде проти НАТО, якому сильно програє", – сказав політтехнолог.

Друга причина – Чорноморський флот, які росіяни змушені були сховати подалі. І тут Ердоган може розповідати про якесь домінування у морі.

"Путіну треба поговорити з ним про всі угоди і щоб Ердоган не дав добро на прохід кораблів", – пояснив Тизенгаузен.

І ще один аспект – зброя. Турецькому президенту пообіцяли західні винищувачі в обмін на ракети С-300 та С-400, які він колись купував у Росії. Для Путіна буде остаточною поразкою, якщо російська зброя опиниться в руках українців і полетить в росіян.

"Ердоган давно хоче літаки. Тому тут питань багато. Я сумніваюся, що туди полетить справжній Путін – дуже небезпечний маршрут, де все може статися", – припустив політтехнолог.

Що відбувається з Путіним: останні новини

  • Путін відчуває, що Ердоган зближається із Заходом. Турецький президент має свої інтереси, а російському диктатору їх треба загальмувати.
  • Путін сам себе загнав у глухий кут. Він зроби дві фатальні помилки.
  • Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що Лондон має зробити все, аби згуртувати інші держави навколо України. Він додав, що Путін вже зазнав стратегічної поразки.