Це великомасштабний напад, не мотивований нічим, крім мілітаристської шизофренії та набору погано зрежисованих фейків.

За темою Путін хоче скинути Зеленського

Загроза ядерної війна

Путін загрожує і світу, і Росії ядерною війною. Це вторгнення принесе тисячі, можливо, десятки та сотні тисяч смертей України та Росії. Знищить той добробут, який мають сьогодні росіяни. Воно зруйнує російську економіку. Воно зруйнує Росію.

Немає раціонального пояснення

Не писатиму про свої почуття. Вони гострі. Крім того, що вторгнення в Україну є агресією, яку неможливо легально виправдати, не бачу раціональних пояснень цього кроку російського керівництва.

Читайте Бліцкрига у Путіна не вийшло

Наслідки для Росії

Зі звернення Путіна випливає, що основною метою вторгнення є НАТО і США, до яких у нього накопичилося безліч претензій. Але це виглядає абсолютно ірраціональним. Наслідки агресії завдадуть Росії, зокрема її економіці, набагато більшої шкоди, ніж знищення української інфраструктури принесе НАТО та США.

Сьогодні центральне питання у тому, наскільки швидко Захід зможе замістити російські поставки енергоносіїв. Це буде болісно для Європи. Але в тій чи іншій тимчасовій перспективі це питання буде вирішено. Після цього Росія втратить економічний і політичний потенціал, перетвориться на сателіта Китаю, інфраструктура НАТО на Захід від Росії буде зміцнена та консолідована.

Українська кістка все сильніше застрягла у горлі Путіна: дивіться відео