Про це 24 каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він зауважив, що підписання Джо Байденом 9 травня історичного документа – це навіть не тролінг, а стратегічна операція.

Зверніть увагу Помпезність на кістках: у Москві завершився військовий парад без авіації

"Не пішли з України – отримуйте"

Тизенгаузен акцентував, що насправді держави Європи та Сполучені Штати прекрасно розуміють, що означає символізм для Путіна. Російський президент, як і вся Росія, залежний від цього.

"Тому коли ленд-ліз підписують 9 травня, думаю, у цьому випадку був один важливий момент, який багато хто пропустив. Путіну дали шанс 9 травня сказати, що "спецоперація" досягла результатів і ми виходимо з України". Не пішли з України – отримуйте", – сказав політтехнолог.

Хоча ленд-ліз це історія не про один день, а про довгі місяці підготовки, формування списків озброєння, яке нададуть Україні.

Путін, який сидів на трибуні і досить мляво читав з аркушів, одразу ж зрозумів, що з ним ніхто не буде вже грати в "ігри", які раніше йому сходили з рук,
– заявив Тизенгаузен.

Путіну показали його місце, – Тизенгаузен

Експерт додав, що ще 2 – 3 роки тому російський президент прекрасно розумів, що може лякати представників ЄС та грати з американцями.

Читайте також Це сигнал Заходу, що США впевнені в перемозі України, – Веніславський про підписання ленд-лізу

"Зараз йому показали його місце, до нього ніхто не приїхав. Навіть лідери країн ОДКБ, навіть Лукашенко не приїхав і змінив риторику. Зрештою ми отримуємо таку картинку: всі прекрасно розуміють, що Путін – це списаний гравець", – зазначив політтехнолог.

Борис Тизенгаузен вважає, що наразі завдання Путіна вже не досягнути чогось в Україні, а вийти з неї.

Закон про ленд-ліз для України: коротко

До теми – Що означає ленд-ліз для Росії: дивіться відео