Таку заяву зробив міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон під час виступу у парламенті Об’єднаного Королівства, передає The Guardian.

Читайте також: Джонсон заявив, що Путін, імовірно, віддав наказ отруїти Скрипаля

"Як і багато інших недемократичних персоналій діють перед виборами або певним політичним моментом, завжди привабливо створювати образ ворога у публічній уяві. І це те, як я вважаю, було спробою розбурхати російський електорат", – зазначив дипломат.

Як додав він, Володимир Путін використовує Чемпіонат світу з футболу так само, як свого часу Адольф Гітлер використовував Олімпійські ігри 1936 року для посилення іміджу країни, але, на його думку, було б неправильно карати за це британських уболівальників або команду, натомість необхідно обговорити з Москвою питання безпеки британських громадян.

"Путін поводиться агресивно та не зважає на думку міжнародних партнерів. Путін прагне створювати проблеми де можливо, тому що бажає показати громадянам своєї країни, що після розпаду Радянського союзу Росія знову є сильною, оскільки думає, що вона програла", – наголосив Джонсон.

Водночас очільник МЗС Британії заявив, що не вважає чинного господаря Кремля демократично обраним президентом.