У Мінську, своєю чергою, пройшла мирна хода центральними вулицями, яка завершилась протестом під стінами російського посольства. Про це інформує Belsat.

Актуально: Таємна конфедерація: кому потрібен союз Росії та Білорусі

Люди вигукували гасла "Хай живе Білорусь!", "Незалежність!". Більшість тримали у руках плакати "Боронимо своє", "Путін, іди на…".

протест Білорусь Мінськ
Протести у Мінську/ фото Белсат

протести Білорусь Мінськ
Білоруси не хочуть інтеграції з Росією/ фото Белсат

протести Мінськ Білорусь
Ланцюг солідарності/ фото Белсат

За порядком у місті слідкують підрозділи ОМОНу. Зокрема, журналісти запримітили спецпризначенців у автомобілях "швидкої допомоги". Окрім того, біля посольства Росії у Мінську чергували автозаки з правоохоронцями.


Люди ходою пройшли до російського посольства/ фото Белсат

Масштабна протестна акція завершилась у Мінську біля 16 години. Проте опозиційні політики, присутні на заході, заявили: люди вийдуть знову, якщо ситуація не зміниться. Наступний протест запланований на 20 грудня, акція має розпочатися о 18 годині.


Наступна акція запланована на 20 грудня/ фото Белсат

Чому білоруси вийшли на протест

  • Білорусь і Росія ще наприкінці 2018 року вирішили створити робочу групу з врегулювання проблемних питань та розвитку інтеграції. Раніше прем'єр-міністри двох країн говорили про те, що програму інтеграції та "дорожні карти" до неї представлять президентам на початку грудня. Це може бути 8 грудня.
  • Нещодавно у Держдумі Росії заявили про завершення підготовки проєкту Концепції зближення законодавств обох держав.
  • Росія і Білорусь тепер ведуть переговори про єдиний Податковий кодекс, Громадянський кодекс і зовнішньополітичну торгівлю.
  • Планують уніфікувати облік власності та соцгарантії, об'єднати банківський нагляд, залишивши 2 центробанки.
  • Планують створити єдиний регулятор ринків нафти, газу і електроенергії.
  • Планують частково об'єднати платіжні системи. З 2021 року вони запровадять єдиний доступ до держзакупівель.

Водночас, президент Білорусі Олександр Лукашенко переконує, що незалежність країни не здасть, а також не підпише документи, які "принесуть шкоду державі".