Про це він заявив під час щорічного послання Федеральним зборам РФ.

Читайте також: Росія нікому не загрожує та не збирається ні на кого нападати, – Путін

За його словами, Росія, відповідаючи на "ракетний виклик" з боку США, зуміла створити скромні за ціною, але ефективні системи подолання ПРО.

Тепер про головне в цій частині розділу про оборону. Йтиметься про новітні системи російського стратегічного озброєння, що створюються нами у відповідь на односторонній вихід Сполучених Штатів Америки з договору про протиракетну оборону та практичне розгортання цієї системи як на території США, так і за межами їхніх національних кордонів,
– зауважив господар Кремля.

Зокрема, Путін заявив про початок активної фази випробувань ракетного комплексу "Сармат", підкресливши, що його можливості дозволяють долати ПРО. Як підкреслив політик, маса важкої новітньої міжконтинентальної ракети "Сармат" складе більше 200 тонн, а комплекс буде оснащено ядерними боєголовками, включно з гіперзвуковими.

Російський президент також сповістив, що Росія почала розробку таких стратегічних озброєнь, які взагалі не використовують балістичні траєкторії та є невразливими для ПРО.

Читайте також: Путін "лякає потенційних агресорів" випробуванням нової крилатої ракети з ядерним двигуном

"Оснащеність Збройних сил Росії сучасним озброєнням зросла в 3,7 раза, а на озброєння в країні поставлено 80 нових міжконтинентальних балістичних ракет. Крім того, за останні шість років на озброєння прийнято понад 300 нових зразків військової техніки", – додав Путін.