Експрацівник КДБ та Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов перелічив 24 Каналу, хто може посісти місце Путіна.

До теми Єдиний вихід з глухого кута: як еліти Росії можуть позбутися Путіна

"Замінити Путіна може хто завгодно, тому що ми 23–24 червня переконались, що нема ніякого президента Росії. Коли пішов Пригожин, усі сховались по нірках", – констатував Жирнов.

Хто може посісти місце Путіна: дивіться відео 24 Каналу

Так, російського диктатора може замінити будь-який чиновник з державної обойми:

  • голова держдуми Вячєслав Володін;
  • очільниця ради федерації Валєнтіна Матвієнко;
  • прем'єр-міністр Міхаіл Мішустін;
  • мер Москви Сєргєй Собянін;
  • секретар ради безпеки Ніколай Патрушев;
  • заступник голови ради безпеки Дмітрій Медведєв.

Що сталось 23–24 червня

Очільник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин, який останнім часом багато конфліктував з російським міноборони, оголосив "марш справедливості" військовому керівництву після нібито удару по тилах його найманців.

Під час заколоту вагнерівці встановили контроль над Ростовом-на-Дону, Воронежем і кількома дорогами, що ведуть на Москву. Однак після телефонної розмови з Алєксандром Лукашенком Пригожин несподівано звернув "путч".

Бойовики, які відмовились підписувати контракт з міноборони, вирушили до Білорусі, де отаборились у кількох місцях і напружували ситуацію на кордоні з країнами ЄС.

Доля ватажка вагнерівців тривалий час була невідома – Пригожин записував відеозвернення, правдивість яких була під сумнівом. Зрештою ввечері 23 серпня, рівно за два місяці після "перевороту" в Росії, Пригожин розбився на власному літаку у Тверській області.

Путіну страшно в Росії та світі: останні новини

  • На тлі заколоту покійного Пригожина, рейду російських добровольців і невдоволення власних громадян Путін вирішив посилити росгвардію. Диктатор підписав закон про оснащення своєї армії важкою технікою.
  • Путін настільки боїться власних громадян, що другий рік поспіль скасував "пряму лінію" з ними. Ідеться про спілкування з росіянами в прямому ефірі з відповідями на їхні запитання.
  • Ще навесні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна за депортацію українських дітей на територію Росії. Тепер диктатор боїться висунути носа навіть у ті країни, що не ратифікували Римський статут, як-от Туреччина.