Про це 24 каналу повідомив російський публіцист Андрій Піонтковський. Він розібрав виступ президента Казахстану Токаєва на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

Зверніть увагу Москва сильно образилась, – Фейгін про гучну заяву президента Казахстану щодо Донбасу

На думку Піонтковського, президент Казахстану настільки домінував на Петербурзькому форумі, що неможливо говорити про щось інше. Публіцист наголосив, що виступ Токаєва був дуже насиченим.

Важливі тези Токаєва

За словами Піонтковського, під час виступу Токаєва прозвучало дуже багато цікавих тез. Водночас президент Казахстану говорив не лише про тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей України, а й зачепив інші важливі економічні питання.

Як наголосив Токаєв, він разом з лідером Китаю Сі Цзіньпіном не вважають, що їхнім країнам треба ізолюватись від світової економіки. Водночас президент Казахстану наголосив, що вони продовжуватимуть слідувати рекомендаціям Сполучених Штатів Америки.

З Путіним так давно не розмовляли

Усе це Токаєв сказав відкритим тестом. Узагалі це був вирок. З Путіним давно так ніхто не розмовляв,
– заявив Піонтковський.

Він також додав, що лише президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган дозволяв собі так розмовляти з Путіним під час Карабаської війни. А зараз навіть маленька горда Литва розуміє цей тон і, на думку публіциста, не випадково.

Повний стрім з Андрієм Піонтковським на 24 каналі: дивіться відео


Заява президента Казахстану: що відомо

  • Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв нещодавно під час виступу на Петербурзькому міжнародному економічному форумі повідомив, що не визнає квазіреспубліки на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України. Таку заяву він зробив в присутності президента Росії Володимира Путіна.
  • Токаєв підкреслив, що в Казахстані звучать різні думку про російсько-українську війну. Водночас наголосив, що його країна не визнає незалежності ні Тайваню, ні Косово, ні Абхазії, ні Південної Осетії.
  • Крім того, Токаєв також зробив ще одну гучну заяву. За його словами, не Росія врятувала Казахстан під час протестів у січні 2022 році, тому вони не збираються "кланятись в ноги державі-агресорці".