Російський опозиційний політик і публіцист Андрій Піонтковський вважає, що в Росії триває боротьба за владу, Пригожин претендує зайняти місце у Кремлі. Про це він розповів 24 Каналу. На його думку, Пригожин мріє про розправу над генералами та політиками.

Дивіться також Курортне місто перетворили на цвинтар: вагнерівці посварилися з владою Краснодарського краю

Величезні політичні можливості контрнаступу

Опозиціонер впевнений, що Україна має вітати цей конфлікт між генералами та злочинцями-штурмовиками з ПВК "Вагнер".

В Росії створюються приватні військові компанії не для війни з Україною, а для наступної війни – мафіозної між різними кланами,
– зауважив він.

За його словами, Пригожин набуває політичної ваги, і це прекрасно розуміють в військово-політичному керівництві України.

Нещодавно змінилась концепція оборони Бахмута. Готували світ до того, що місто виконало свої функції по перемелюванню російської живої сили, і тепер українські війська мають відійти з Бахмуту на інші обороні позиції. Але потім у Ставці Головнокомандувача було ухвалено рішення продовжувати обороняти місто,
– нагадав він.

Піонтковський припустив, що таке рішення пов'язане з тим, що військово-політичне керівництво України усвідомило величезні політичні можливості контрнаступу в районі Бахмута.

"Українські війська можуть викинути армію Пригожина з Бахмута з великими втратами з боку "вагнерівців". Недарма він кричить про можливу поразку і звинувачує в цьому зрадників в армії. Більш того – Пригожин готує цю ситуацію", – підкреслив він.

Андрій Піонтковський про наслідки для Пригожина поразки у Бахмуті: дивіться відео

Пригожина підтримають воєнкори та пропагандисти

Публіцист припустив, що Пригожин зараз зацікавлений в поразці у Бахмуті – це може врятувати йому життя.

За гасло "Зрадники з Генштабу" Пригожина підтримають воєнкори, пропагандисти, і він стане їхнім лідером. І Путін буде змушений скористатися цією хвилею, тому що для нього це буде єдина можливість пояснити поразку, мовляв, "винен не фюрер, а генерали",
– зауважив опозиційний політик.

На його думку, ця хвиля, що змиє Генштаб, не пройде повз Путіна у суспільній свідомості.

"Тому сценарій удару під Бахмутом може ініціювання руйнівні політичні процеси у російській владі", – впевнений Андрій Піонтковський.

ПВК "Вагнер" та його засновник Євгеній Пригожин: останні новини

  • Засновник ПВК "Вагнер" Євгеній Пригожин попри конфлікт з Міноборони, вирішив надіслати листа Сєргєю Шойгу з проханням допомогти. "Кухар Путіна" неабияк боїться наступу ЗСУ. Відповідний лист опублікувала пресслужба Євгенія Пригожина. Цікаво, що в ньому засновник "Вагнера" заявив про нібито контроль над 70% міста Бахмут.
  • Західні журналісти припустили, скільки російських зеків могли загинути на території нашої держави за останні місяці. Варто зазначити, що вони потрапляли, зокрема, під Бахмут, вступаючи у лави ПВК "Вагнер". Як констатували журналісти, лише з початку березня загинуло понад 400 ув'язнених. Судячи з некрологів, більшість із них були учасниками битв за Бахмут. Усього встановлено імена 2 092 ув'язнених російських колоній, які загинули під час бойових дій на території України.
  • Болгарський журналіст Христо Грозев зауважив, що Пригожин хоче отримати реальні владні повноваження, як мінімум – начальника штабу. Але такої влади йому ніхто не надасть. Одна з причин – російська бізнес-еліта такого не допустить. Вони розуміють, це межа, після якої Росія перетворюється на Північну Корею і їх якість життя впаде до нуля.