В гіршому ж, непоганим спеціалістам доводиться відмовлятися від щасливого шансу отримати роботу мрії.
Що робити, щоб іноземна мова не стала вироком в кар’єрі, поради експертів сайту пошуку можливостей rabota.ua.
1. Тримайте себе в тонусі: професійному та лінгвістичному. Оберіть два-три спеціалізовані ресурси іноземною мовою, які висвітлюють новини у вашій сфері діяльності. Привчіть себе читати їх з певною періодичністю, але не менше трьох разів на тиждень. Це дозволить вам залишатися в курсі того, що відбувається в професії, підтримувати та оновлювати лексичний запас.
2. Розширюйте коло знайомств. Існує безліч спеціалізованих онлайн-ресурсів, на яких представники однієї професії з різних куточків світу діляться своїм досвідом. Не втрачайте можливість не тільки встановити професійні контакти, але і покращити свій рівень іноземної мови. Пишіть, коментуйте, питайте. Найцінніше, що ви можете отримати в такій комунікації, це навіть не професійні знання, а позбавлення страху спілкування нерідною мовою.
3. Говоріть. На жаль, скільки б ви не читали статей і книг в оригіналі, скільки б фільмів не дивилися без субтитрів, заговорити іноземною мовою це вам не допоможе. Рекомендація від експертів rabota.ua в цьому випадку одна: шукайте можливість розмовляти іноземною, яку ви вивчаєте. Відвідуйте розмовні клуби, культурні центри, дні відкритих дверей, переводьте знайомства з груп і чатів в режим дзвінків. Використовуйте будь-який шанс для того, щоб говорити.
4. Якщо ви зустрічаєте вакансію своєї мрії, але ваш рівень знань іноземної значно нижчий за вказаний, не поспішайте відмовитися від неї. Використовуйте можливість отримати те, що хочете. Якщо ви повністю відповідаєте всім іншим прописаним вимогам, ризикуйте. Відправте резюме з супровідним листом. В ньому поясніть, чому ви вирішили відгукнутися на вакансію, коротко позначте свій професійний досвід та його відповідність запитам роботодавця.
Та найважливіше: сповістіть про свою готовність в короткій термін позбавитися від прогалин у власних знаннях. Як відзначають експерти rabota.ua, сьогодні багато компаній стикаються з відсутністю на ринку праці кваліфікованого персоналу. А тому багато хто з них готовий йти на компроміс, в тому випадку, якщо за іншими пунктами кандидат підходить. Але, попереджають експерти, ні в якому разі не варто лукавити щодо вашого рівня володіння іноземною мовою. Під час співбесіди або тестового завдання все стане на свої місця, але довіру відновити навряд чи вдасться.