Про це повідомляє Укрінформ.

Свої голоси за цей закон вижали 244 народних депутати за мінімально необхідних 226.

Читайте також: Україна може розірвати угоду з Росією про Азовське море

Відтепер прилегла зона України становитиме 24 милі, що вдвічі збільшує морську акваторію, яку сьогодні здатні патрулювати Військово-морські сили.

Це дозволить суттєво скоротити контрабандний трафік у Чорному морі, запобігатиме порушенням держкордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та має забезпечити економічний суверенітет України.

Окрім того, закон дозволить органам Морської охорони Держприкордонслужби України оглядати, переслідувати по гарячих слідах, затримувати судна і членів екіпажу за правопорушення у прилеглій зоні.

У разі, якщо іноземне судно порушило митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) та санітарне законодавство України, і намагається зникнути, уповноважений орган має право переслідувати таке судно по гарячих слідах, щоб затримати його та притягнути до відповідальності, згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року.

Читайте також: Через агресію Росії Україна вимагає консультацій від підписантів Будапештського меморандуму

Право на переслідування припиняється, тільки-но переслідуване судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої воно плаває, або будь-якої третьої держави.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.