Чи відбуватимуться засідання Ради

"Парламент не на карантині, парламент працює. Дійсно, в режимі комітетів, але це не карантин", – сказав 22 березня в ефірі каналу "Україна" голова ВРУ Дмитро Разумков.

Важливо! Надзвичайний стан в Україні: що означає і як жити в його умовах

За його словами, кількість людей, які відвідують парламент, зменшилася, але сама Рада як орган продовжує працювати: "Депутати працюють у комітетах очно або з використанням телекомунікаційних мереж".

Ми шукаємо механізми, як виконувати свої функції. Сьогодні ми готуємося до позачергового засідання Верховної Ради, коли воно відбудеться,
– наголосив Разумков.

Тут мовиться про те, що народні депутати не можуть голосувати дистанційно – це суперечить Конституції. Попри це законопроєкт про роботу у режимі відеоконференції на час пандемії коронавірусу вже зареєстрували у Раді.

Чи введуть надзвичайний стан

У Разумкова запитали, чи будуть депутати розглядати питання запровадження в Україні надзвичайного стану. Голова ВРУ не відповів прямо: мовляв, "колеги напрацьовують низку законопроєктів, вони майже готові" – однак про що вони, Разумков не сказав.

Ми прибрали політику з парламенту, усі працюють консолідовано. Ми чекаємо від уряду і Координаційної ради законопроєктів, які необхідні для розгляду. Рада буде готова розглянути їх у найкоротший час,
– підсумував Разумков.

Координаційна рада з питань протидії поширенню коронавірусу створена президентом Зеленським 16 березня. До ради увійшли сам голова держави, представники уряду, РНБО, Офісу Президента та Генерального штабу ЗСУ.

Карантин
На період карантину в Україні діють певні обмеження / Інфографіка 24 каналу