За законопроект проголосували 279 парламентарів із необхідних 226.

Читайте також: Законопроект про імпічмент від Зеленського: переваги і недоліки

Народні обранці почали розгляд законопроекту у другому читанні ще 4 червня і менш, ніж за три дні розглянули майже 750 правок до нього.

"Хтось каже, що ми не працюємо, але ми працюємо і працюємо ефективно", – сказав спікер Ради Андрій Парубій.

Що таке імпічмент?Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.

Що передбачає законопроект про ТСК? Закон визначає, що спеціальна тимчасова слідча комісія - це колегіальний тимчасовий орган Верховної Ради, до якого входять депутати, спецпрокурор та спецслідчі. Причому жоден з членів комісії не може бути таким, що має інтерес у розслідуванні, для проведення якого утворюється комісія. Його завдання - проводити розслідування обставин щодо державної зради або іншого кримінального злочину вчиненого президентом України.

Тоді, усі матеріали треба відправити до Конституційного суду. І якщо там знайдуть підстави для відставки гаранта, то за рішення має проголосувати вже щонайменше 338 депутатів. Закон про Регламент Верховної Ради деталізує цю процедуру.

Комісія матиме доступ до будь-яких документів будь-яких посадових осіб, у тому числі, до таємних.

У законопроекті є вимоги до спеціального прокурора. Він повинен:
– жити на території України щонайменше 10 років,
– вільно володіти державною мовою,
– мати вищу юридичну освіту,
– мати щонайменше 10 років стажу роботи на посаді прокурора або слідчого,
– не мати судимості.

Що каже про імпічмент Зеленський? Під час передвиборчої кампанії Володимир Зеленський заявляв, що у разі його перемоги на президентських виборах, перш за все планує зняти недоторканність із президента України, народних депутатів і суддів. Тому він обіцяв подати на розгляд Верховній Раді відповідний законопроект.

29 травня Зеленський подав у Верховну Раду законопроект про імпічмент президента України.

Цей законопроект від команди Зеленського передбачає, що парламент може усунути президента України з посади "в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину".