Відтак, Україну чекає поступове збільшення пенсійного віку до 60 років для жінок та збільшення трудового стажу на 10 років - для усіх. Це далеко не весь перелік "збільшень" від головного реформатора - віце-прем’єра Тігіпка. Незадоволені знайшлися одразу у сесійній залі парламенту.

"Правильна назва цього владного закону - про пенсійний геноцид громадян України", - каже народний депутат України, БЮТ-Батьківщина Андрій Павловський.

"Як ви можете підвищувати пенсійний вік в країні де люди вмирають раніше чим ви їм пропонуєте вийти на пенсію?" – каже народний депутат, НУ-НС Арсеній Яценюк.

"Ні про які реформи не йдеться: інтерес капіталу вступив в суперечність з інтересами народу", - каже народний депутат України, КП Петро Симоненко.

"Не 25, а 35 мінімальний стаж для чоловіків - 10 років у людей крадеться – конфіскаційна пенсійна реформа", - каже народний депутат України, "За Україну" В’ячеслав Кириленко.

Незадоволений і сам автор реформи, проте дещо по-своєму.

"Якби це було 2 читання - то я б був задоволений. Я хотів би аби 2 читання пройшло з 4 по 8 липня", - каже віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Зазначимо, опозиція пропонувала альтернативні варіанти пенсійної реформи, проте ці документи голосувати ніхто не захотів. Головним результатом урядової реформи має стати чергова частина позики від МВФ.

Нагадаємо, урядовий проект пенсійної реформи вже вносили до парламенту наприкінці 2010 року. Тоді його повернули уряду на доопрацювання. Та саме найбільш спірні положення, або не були змінені або змінені несуттєво.