"Закон удосконалює систему охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону від суцільних вирубок", – повідомила пресслужба Зеленського на офіційному сайті президента

До теми: В Україні запустили онлайн-карту вирубки лісів

Після набуття чинності закон заборонить:

– проведення суцільної вирубки у гірських ялицево-букових деревостанах;

– проведення суцільної вирубки у високогірних лісах, лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах і берегозахисних ділянках лісу у Карпатському регіоні України;

– проведення вирубки у національних природних парках, заказниках.

Закон також дозволить уникнути ситуацій, коли під виглядом проведення санітарних рубок, суцільним методом вирубується значна частина ялиці і буків.

Варто знати: У Зеленського наголосили, що росіяни не будуть власниками української землі

Важливо! Україна – найбільший експортер нелегальної деревини до Євросоюзу. Зокрема, Україна експортує нелегальну деревину для постачальників IKEA.

Як в Україні моніторять незаконну вирубку лісів?Держагентство з питань лісових ресурсів України запустило пілотний проєкт з електронного реєстру легальних рубок лісу. На онлайн-мапі зафіксовані легальні лісозаготівельні роботи. Маючи інформацію про них, українці зможуть легше виявляти нелегальні рубки лісу.

Проєкт поки що охоплює 3 області: Чернігівську, Полтавську та Рівненську. До кінця року планують поширити проєкт на всю Україну для лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства. Мапа доступна за посиланням.