Піка відсторонили 17 січня після розпочатого проти нього розслідування, повідомляє агентство Bloomberg із посилання на свої джерела.

Знайте більше: Він має бути обережний зі словами, – Трамп про верховного лідера Ірану

Джерела агентства також повідомляють, що радника Трампа супроводили з Білого дому.

Пік повинен був супроводжувати президента Трампа на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у Швейцарії наступного тижня. Коментувати ситуацію офіційно і Білий дім і сам Ендрю Пік відмовилися.

Звільнений чиновник очолив підрозділ щодо відносин з Європою і Росією СНБ США в листопаді минулого року. У 2017-2019 він обіймав посаду заступника помічника держсекретаря по Іраку та Ірану.

Зазначимо, попередній радник Трампа з питань РФ Том Моррісон пропрацював на цій посаді лише два місяці та у жовтні минулого року був звільнений.

Процедура імпічменту президента США: що треба знати

  • У верхній палаті Конгресу США (в Сенаті) 16 січня формально розпочали розгляд справи про імпічмент президента країни Дональда Трампа.
  • Демократи ініціювали імпічмент Трампа у вересні 2019 року, а приводом стала липнева телефонна розмова американського та українського президентів.
  • Під час тієї розмови Трамп закликав Зеленського почати розслідування щодо колишнього віцепрезидента США Джо Байдена і його сина Гантера (а Байден – чи не головний конкурент Трампа на президентських виборах 2020).
  • У грудні 2019 року Палата представників (нижня палата Конгресу) США оголосила імпічмент президенту країни Дональду Трампу за обома пунктами обвинувачення: зловживання владою й перешкоджання слідству.

У Сенаті більшість вже не в демократів, а республіканців – однопартійців Трампа. Тому оголошенню Трампу імпічменту не дають багато шансів.