Але про це чомусь нечасто говорили. Всі лаври привласнив СРСР. Утім якщо глянете на національності головних осіб – будете приємно вражені.
Ще в часи коли в повітря здіймалися перші дирижаблі, українець Микола Кибальчич запропонував модель першого у світі реактивного космічного апарата з пілотом. Підйомною силою мала слугувати тяга ракетних двигунів. На жаль, цей винахід був створений у стінах камери смертників, проект літального апарата виявили тільки 1917 року в архіві департаменту поліції.
Далі було відкриття Юрія Кондратюка. Для українців не надто відоме прізвище, а от у НАСА його знають усі. Готуючи своїх космонавтів до місії "Аполлон", просто відкрили його книжку, написану, до слова, далекого 1928 року й повністю використали розрахунку польоту ракети – так звану "трасу Кондратюка". Коли Нейл Армстронг – перша людина на місяці – приїхав з візитом до Радянського Союзу, то спеціально поїхав до будинку українця, аби прихопити зі собою жменьку землі.
Читайте також: Перший український співочий астронавт, який увійшов в історію
У 50-х роках розпочинається епоха вихідця із Житомира. Це його Союз спочатку запроторить у сибірські табори, а вже за декілька років вихвалятиметься на весь світ першим запущеним супутником та першою людиною в космосі.
До речі, мало хто знає, що першою людиною в космосі мав усі шанси стати й українець. З десяти тисяч льотчиків-винищувачів українець Попович увійшов у фінальну четвірку кандидатів. За рік після польоту Гагаріна він здійснив перший у світі груповий політ.
Якщо визначати найбільш космічне місто України, то це точно буде Дніпропетровськ. Його "Південмаш" перші 9 років проектував автомобілі, а потім перетворився в секретний об'єкт із "поштовою скринькою № 586". Тут випускали ракетоносії "Зеніт" та "Циклон". Згодом на території заводу створюють конструкторське бюро "Південне" – мозок ядерних розробок СРСР, де проектували балістичні ракети, до прикладу РС-20 Воєвода, або ж "Сатана".
А от одесити можуть пишатися Валентином Глушком. Це він був ініціатором створення орбітальної космічної станції "МИР", яку встигли відвідати 15 космічних експедицій.
Непогано, як для житниці Європи, правда?