Як приклад Скібіцький навів російські ракети Х-101. За його словами, вони вже не ті, якими були у 2022 році.

Цікаво Не можемо втратити територію через бездіяльність, – ГУР виключає "глуху оборону" на фронті

У ГУР розповіли про роботу над помилками окупантів

Під час дискусійної програми, організованої проєктом Deciding your tomorrow Фонду Віктора Пінчука в Давосі Скібіцький сказав, що ворог вчиться, і доволі швидко. Зокрема, противник враховує ті помилки, яких припускався раніше.

Я вам просто наведу приклад: ті самі крилаті ракети Х-101 - це зовсім інші, ніж ті, що застосовували у 2022 році. Це ракета вже з активною системою радіоелектронної боротьби, з активним захистом від викидів теплових пасток тощо,
– пояснив він.

Крім того, заступник голови ГУР МО також висловився стосовно переходу України у "глуху оборону". Він зазначив, що навіть якщо в цьому випадку ми почнемо розвивати наш військово-промисловий комплекс без урахування можливостей завдання ракетних ударів, бомбових ударів по об'єктах, то ворог все одно не зупиниться.

Зрештою Скібіцький зазначив, що наша держава має розвивати все: і протиповітряну оборону, і дбати про захист ВПК, щоб він давав продукцію. Крім того, ми мусимо також вживати й контрнаступальних заходів, щоб не допустити втрат територій, адже досвід 2023 року, за словами заступника Буданова, цілком це довів.

Росіяни модифікували ракети Х-101

  • Експерт Defence Express Іван Киричевський розповів, що росіяни модифікували свої ракети типу Х-101. Зокрема, туди помістили деякі нові елементи, які ускладнюють виявлення та знищення цих повітряних цілей.
  • За його словами, тепер ця ракета може відстрілювати "теплові пастки" під час польоту, які можуть допомогти у боротьбі з деякими видами ПЗРК з інфрачервоною голівкою самонаведення. Крім того, окупанти почали використовувати складнішу систему наведення.
  • Киричевський також сказав, що росіяни досі мають можливості виготовляти ракети. Ба більше, вони навіть змогли дещо збільшити виробництво.