Військовий аналітик, майор запасу, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман прокоментував ранковий обстріл 24 Каналу. За його словами, могла бути конкретна причина.

До вашої уваги Вночі вдарили "Шахедами", а зранку – ракетами: усе, що відомо про ворожу атаку по Україні

"Похолодання. Росіяни чекали холодів", – пояснив Гетьман.

Крім того, росіяни певний час економили ракети й запускали виключно "Шахеди" – щоб подивитись, як працює українська ППО.

Чи будуть регулярні атаки

"Ні, так вони зробити не зможуть, тому що не мають такої кількості ракет. Аналізували, що їх лишилось близько 850", – зазначив Гетьман.

Здається, що це багато, але варто зазначити, що на початок повномасштабного вторгнення в них було 900 самих лише "Іскандер-М". А тепер загальна кількість ракет становить менш ніж 900.

Ракетна атака 8 грудня: основне

  • Росіяни застосували 9 стратегічних бомбардувальників Ту-95, з яких запустили 20 ракет Х-101/555 по Україні. Протиповітряна оборона збила більшість з них – 14 штук.
  • Зокрема, постраждали Київська та Дніпропетровська області. Унаслідок ворожого удару є жертви й руйнування.
  • У Sky News написали, що російська атака 8 грудня стала стартом "зимової кампанії ударів" по Україні. Західний чиновник у коментарі виданню зауважив, що окупанти майже напевно накопичували ці ракети впродовж останніх кількох місяців.