Про це 24 Каналу розповів експерт Defence Express Іван Киричевський. За його словами, ракетні удари по Україні тривають. Однак тепер вони не мають такого пропагандистського ефекту, як колись.

До теми Надважка ніч у Дніпрі та падіння уламків у Києві: що відомо про ракетну атаку 26 травня

Адже досить часто тепер прилітає і по окупованих землях або ж по території Росії. Це – позитивний момент. Але є й багато чого негативного.

Є гарна традиція. Коли росіяни намагаються вдарити, то прилітає по їхніх тилах. Тепер пропагандистського ефекту, як було в них колись, немає. Тепер у них постійно тривожно. Але це – весь позитив,
– зазначив Киричевський.

Окупанти комбінують удари

Як наголосив Киричевський, історія з комбінуванням різних ракет та дронів демонструє, що росіяни прагнуть підтримувати темпи обстрілів і водночас збереження запасу крилатих ракет. Схоже ще й на те, що окупанти активно використовують ракети Х-55, які є звичайною "приманкою".

Це робиться для перевантаження ППО. Можливо, доведеться збільшувати навіть цифри щодо залишку ракет в росіян. Адже наскільки ж активно росіяни пусті Х-55 використовують. Лише в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз є 10 таких ракет в цілому стані,
– зазначив Киричевський.

Крім того, очевидно, що росіяни отримали досить значну кількість "Шахедів", які зараз чи не кожного дня влітають в повітряний простір. Окупанти намагаються за допомогою цих дронів також виявляти сліпі зони української ППО.

Дивіться розмову з Іваном Киричевським на ютубі 24 Каналу

Такі сліпі зони можливі через рельєф. Не варто виключати й роботу російської агентури.

Це – не дуже позитивні речі. Але їх потрібно знати, щоб розуміти, якою важкою ціною досягається ефективний показник у 90% – 100% збиття різних ракет та дронів-камікадзе,
– підкреслив Киричевський.

Ракетні атаки по Україні: коротко

  • Під час нічної атаки в ніч на 26 травня окупанти запустили 10 крилатих ракет Х-101/Х-555, 7 зенітних ракет С-300/С-400 та ударні дрони-камікадзе "Шахед".
  • Вже вранці 26 травня російські окупанти завдали удар по Дніпру. Вони влучили в один з медичних закладів міста.
  • Все, що потрібно знати про цинічний обстріл медичного закладу в Дніпрі – читайте за посиланням.