Президент Володимир Зеленський виступив 21 листопада на щорічній сесії Парламентської Асамблеї НАТО. Він закликав ще більше тиснути на Росію.

До теми Якщо закрити небо, у Росії не лишиться варіантів, – виступ Зеленського на ПА НАТО

"Росія зробила ставку на геноцидну політику, саме тому знищує нашу енергетичну інфраструктуру. Вбити електрику, водо- та теплопостачання взимку – це і є мета Росії, поставити життя мільйонів людей під пряму загрозу. Це рівнозначно застосуванню зброї масового ураження. Абсолютний злочин", – сказав Зеленський.

Чого попросив Зеленський

Президент зазначив, що буде правильно, коли країни постійно посилюватимуть санкції проти Росії, яка стала найбільшою антиєвропейською силою у світі. За словами Зеленського, саме постійне посилення санкцій не дозволятиме державі-терористці адаптуватися і знаходити нові шляхи забезпечення свого терору.

Зеленський у промові закликав розробити новий дев'ятий санкційний пакет, нові обмеження від світу за терор, визначитися з обмеженням експортних цін на російські енергоресурси.

Буде правильним, якщо ми унеможливимо ключовий терористичний задум Росії й забезпечимо Україні повний захист неба, коли російські ракети, іранські дрони та інші знаряддя терору не зможуть досягти призначеної мішені, – сказав президент.

Зверніть увагу – окупанти атакують Херсонщину: дивіться відео

Резолюція щодо визнання Росії терористкою: що відомо

  • Парламентська асамблея НАТО цьогоріч проходить у Мадриді. Україна ініціювала резолюцію, щоб визнати Росію країною-спонсоркою тероризму. Її підтримали 30 країн.
  • Резолюція передбачає створення спеціального трибуналу для покарання російських воєнних злочинців. Зокрема, і вище керівництво Росії.
  • Також документ передбачає збільшення військової допомоги, роботу над вступом України в НАТО, розробка механізму стягнення репарацій з Росії.